Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Nowomiejscy samorządowcy na dożynkach w partnerskim Rejonie Solecznickim na Wileńszczyźnie

2019-09-26 23:12:26 (ost. akt: 2019-09-26 23:19:26)
Delegacja nowomiejska podczas oficjalnej uroczystości dożynkowej w Parku Miejskim

Delegacja nowomiejska podczas oficjalnej uroczystości dożynkowej w Parku Miejskim

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W podwileńskich Solecznikach gościła delegacja samorządu Nowego Miasta Lubawskiego. Głównym celem wizyty był udział w dorocznych dożynkach rejonowych, gdzie nowomieszczanie byli jedną z 35 delegacji z Polski i zagranicy.

Kontakty na linii Nowe Miasto i Soleczniki mają już ponad 25-letnią historię, którą zapoczątkowały partnerskie więzi tamtejszego zespołu folklorystycznego Solczanie i chóru Harmonia. Zawiązało się wtedy wiele indywidualnych przyjaźni pomiędzy członkami zespołów, a niektóre z nich trwają do dziś.

Od 2006 roku lat samorządy Solecznik i Nowego Miasta związane są umową partnerską i delegacje obu stron zapraszane są na oficjalne uroczystości i uczestniczą w lokalnych wydarzeniach. Jednak partnerstwo nie polega tylko na oficjalnych wizytach i m.in. młodzież z obu stron uczestniczy we wspólnych przedsięwzięciach — wymianie szkolnej i międzynarodowych projektach. Także wymieniane są doświadczenia pomiędzy samorządami .

Na tegoroczne dożynki do Solecznik wyjechała delegacja w skład której weszli: Rafał Bogucki, wiceprzewodniczący rady, Mirosława Czernysz, radna miejska i Iwona Laskowska, szefowa referatu podatków i opłat lokalnych urzędu.

Podczas konferencji z wszystkimi delegacjami, którą przed dożynkami prowadził Zdzisław Palewicz, mer Rejonu Solecznickiego, podziękował za dotychczasową pomoc i współpracę i jednocześnie apelował o dalsze wsparcie, szczególnie dla szkół i zainteresowanie się inwestowaniem w rejonie.

Członkowie naszej delegacji, na dożynkach, zostali wspaniale powitani i ugoszczeni. Mogliśmy podziwiać polską kulturę pielęgnowaną w wyjątkowy sposób na Wileńszczyźnie, a także niezwykłą kreatywność mieszkańców starostw w przygotowaniu stoisk — wspomina Rafał Bogucki, przewodniczący delegacji, który także udzielił wywiadu polskiej stacji TV z Wilna. ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages