środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Był piknik w szkole przy ulicy Jagiellońskiej

2019-09-23 16:22:17 (ost. akt: 2019-09-23 16:38:07)
Podczas pikniku nie zabrakło stoisk ze zdrową żywnością

Podczas pikniku nie zabrakło stoisk ze zdrową żywnością

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

W sobotę odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Mieśćie Lubawskim IV Piknik rekreacyjno-sportowy „Jagiellońska 3 Fest – szkoła swoim sąsiadom”.

Na piknik przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Józef Blank, Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Nadolski, Radni Miejscy: Adam Kłosowski i Jan Obuchowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Romuald Koszewski, Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Rudnik, Dyrektor Przedszkola Miejskiego Katarzyna Zapałowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich Bożena Rutkowska-Marciniak oraz Ewa Kijora – była dyrektorka naszej szkoły. Na spotkanie licznie przybyli uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni.

Tegoroczny piknik był wspólnym przedsięwzięciem naszej placówki i stowarzyszenia „Przyjaciel szkoły”, które jest organizacją istniejącą od 2004 roku.
Podczas tegorocznego Święta ulicy Jagiellońskiej każdy znalazł coś dla siebie. Uruchomione strefy kusiły swoją różnorodnością. Nie zabrakło również zdrowego jedzenia! Zapewniono wspaniałą zabawę i rozrywkę  dla dzieci, dorosłych i całych rodzin.

Wzorem ubiegłego roku przygotowaliśmy dla gości szczególną niespodziankę. Na piknik przyjęła zaproszenie Grażyna Mączkowska - pisarka urodzona w Nowym Mieście Lubawskim. Jest autorką trzech poczytnych powieści obyczajowych: "Powiedz, że mnie kochasz, mamo", "Tatuaże podświadomości" i "Inny wariant życia". Wywiad z pisarką, który przeprowadziła prowadząca piknik Ewelina Niścigorska-Bojarska, okazał się źródłem wiedzy o dorobku pisarskim Grażyny Mączkowskiej. Autorka książek zdradziła wiele ciekawych szczegółów dotyczących jej twórczości i opowiedziała o planach na najbliższą przyszłość.

Dochód uzyskany z tegorocznej imprezy zostanie przeznaczony na podniesienie jakości wyposażenia w pomoce dydaktyczne w placówce.
SP 1

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages