Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Pierwszaki z odblaskami będą teraz bezpieczne na drodze

2019-09-12 17:46:22 (ost. akt: 2019-09-12 17:52:47)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Kamizelki i elementy odblaskowe oraz literaturę dotyczącą bezpieczeństwa pieszych na drodze publicznej otrzymały maluchy z trzech nowomiejskich szkół. Spotkanie z pogadanką policjantów odbyło się w nowomiejskiej Szkole Podstawowej nr 3.

Około 150 pierwszaków trzech nowomiejskich podstawówek dowiedziało się jak zachowywać się w drodze do szkoły i z powrotem. Ryszard Krzemieniewski, autor wielu inicjatyw rekreacyjno – sportowych zorganizował imprezę „Bądź widoczny— bądź bezpieczny”.

Organizator wystosował zaproszenia do przedstawicieli Policji, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Miejskiej, zaprosił też przedstawiciela olsztyńskiego oddziału Zarządu Dróg Krajowych i Autostrad, a także reprezentanta patronackiej firmy Szynaka Meble.

Pogadankę dla najmłodszych uczniów przeprowadzili dzielnicowi z komendy powiatowej w Nowym Mieście. Mundurowi w przystępny sposób przybliżyli dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa, które powinny zapamiętać i stosować na co dzień. Mali uczestnicy spotkania zadawali mundurowym pytania, dotyczące poruszanych tematów.

Największą radość uczniom sprawiły jednak prezenty, które organizator pozyskał od sponsorów, a które rozdawali goście spotkania. Dzieci szybko zakładały kamizelki i co najważniejsze, obiecały je nosić , kiedy zajdzie taka konieczność.

Po zakończeniu spotkania dzieci wraz z opiekunami stanęły do wspólnego zdjęcia i następnie zapoznały się z pojazdami służbowymi policji, straży miejskiej i inspekcji drogowej. ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages