Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Dom samopomocy przyjazny seniorom

2019-09-11 22:47:38 (ost. akt: 2019-09-12 09:28:36)
Przy mikrofonie Iwona Pyśk, kierowniczka placówki.

Przy mikrofonie Iwona Pyśk, kierowniczka placówki.

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Trzydzieści osób korzysta nowo powstałego w Nowym Mieście Środowiskowego Domu Samopomocy. Placówka, którą otwarto, mieści się w budynku dawnego „Rolnika” przy ulicy Grunwaldzkiej i prowadzona jest przez Fundację Pax.

Uroczystość oficjalnego otwarcia odbyła się z udziałem wielu gości — przedstawicieli wojewody, marszałka województwa, samorządów lokalnych, sponsorów i innych gości. W inauguracji placówki wzięli też udział uczestnicy zajęć, kadra oraz szefowie placówki — prezes Jan Szulc i jego zastępca Agata Szulc. Pomieszczenia poświęcił ks. Zbigniew Markowski, proboszcz nowomiejskiej parafii.

Obecnie Środowiskowy Dom Samopomocy liczy 30 uczestników. Ta liczba osób związana jest z metrażem przeznaczonym do prowadzenia zajęć.
Jakie są warunki przyjęcia do placówki?

Decyzje wydaje ośrodek pomocy społecznej. Tam kierujemy wszystkich zainteresowanych. Są jednak wymagania — orzeczenie od lekarza neurologa lub psychiatry, że jest niepełnosprawność intelektualna oraz zaświadczenie od lekarza, że ubiegająca się o przyjęcie osoba może uczestniczyć w zajęciach. Uczestnictwo jest nieodpłatne, ale do pewnego progu. Jeżeli go przekraczamy odpłatność wynosi 5 procent dochodu, co wiąże się z wydatkiem około stu złotych — wyjaśnia Iwona Pyśk, kierowniczka placówki.

Otwarcie domu samopomocy swoimi występami ubogacili uczniowie Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pod opieka Magdaleny Domżalskiej. ul
Więcej o otwarciu i formach zajęć znajdzie się na łamach piątkowej "Gazety Nowomiejskiej".


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages