środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

16-latka przyniosła do szpitala martwego noworodka w reklamówce. Matce z Krzemieniewa grozi nawet dożywocie

2019-09-09 10:04:14 (ost. akt: 2019-09-09 13:22:14)
Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim przekazał sprawę do Elbląga

Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim przekazał sprawę do Elbląga

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Po półtora roku pracy Prokuratura Okręgowa w Elblągu postawiła akt oskarżenia matce, która przyniosła do nowomiejskiego szpitala martwego noworodka w reklamówce.

Przypomnijmy szczegóły tego wstrząsającego wydarzenia. W marcu 2018 roku 16-letnia Klaudia B. z Krzemieniewa zgłosiła się do Szpitala Powiatowego w Nowym Mieście. Miała ze sobą ciało martwego noworodka zapakowane w foliowy worek. Twierdziła, że urodziła martwe dziecko w domu. Personel zawiadomił policję, a po przeprowadzeniu sekcji zwłok okazało się, że dziecko urodziło się żywe. Matce w zaawansowanej ciąży, kiedy dziecko było samodzielnie zdolne do życia miano podawać środki farmakologiczne, a brzuch był uderzany i naciskany.

Domniemany ojciec dziecka, Karol B., który w czasie tragicznych wydarzeń miał 17 lat otrzymał zarzuty w październiku 2018 roku.
— Chłopak otrzymał zarzut z paragrafu 152, punkt drugi kodeksu karnego, który dotyczy pomocy i nakłaniania do przerwania ciąży - informował Marek Mamiński, szef nowomiejskiej prokuratury.

Ojciec został skazany bez rozprawy w wymiarze: 3 miesięcy pozbawienia wolności oraz 1 roku ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej, dozorowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin w stosunku miesięcznym. Kara już się odbyła.

Powróciła jednak sprawa matki, która od czasu zbrodni stała się pełnoletnia. Dotychczas przebywała w schronisku dla nieletnich. W jej sprawie Sąd Rejonowy w Elblągu wydał oświadczenie.


"Do Sądu Okręgowego w Elblągu skierowano akt oskarżenia przeciwko 18 letniej kobiecie, oskarżonej o pozbawienie życia narodzonego dziecka płci męskiej. Czyn zarzucany sprawczyni zakwalifikowano z art. 148 § 1 kk. (zabójstwa, przyp. red.).
Do tragicznego zdarzenia doszło w dniu 7 marca 2018 r. w jednej z miejscowości w powiecie nowomiejskim, gdzie nastąpiło fizjologiczne przedwczesne rozwiązanie ciąży. Dziecko urodziło się żywe. Jego śmierć nastąpiła w wyniku doznanych zmian urazowych. Podejrzana w toku śledztwa nie przyznała się do popełnienia zbrodni.

Sprawca czynu z art. 148 § 1 kk podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności".

Do tematu wrócimy.

mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Bezradna #2789513 | 37.47.*.* 11 wrz 2019 16:10

  Śmierć niewinnego dziecka jest czymś strasznym. To nie pierwszy i nie ostatni taki przypadek w naszym kraju. Nie chcę nikogo oceniać ani bronić, ale może wartoby było coś w końcu z tym zrobić? Nauczać, wspierać, prowadzić prolekcje dla młodzieży, pomagać kobietom które popadają w depresję. Skupiamy się na człowieku jaki to on jest zły co on złego zrobił zamiast skupić się na PROBLEMIE który jest na prawdę ogromny. JEST CORAZ GORZEJ!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ŻYCIE #2788968 | 77.87.*.* 10 wrz 2019 11:07

  DZIECKO MIAŁO BY JUŻ PÓŁTORA ROCZKU . BIEGAŁO I PRZYTULAŁO BY SIĘ DO RODZICÓW. JEDNO I DRUGIE BO MAMA RODZĄCA MAJĄC 16 LAT TO TEŻ DZIECKO KTÓRE STRACIŁO ŻYCIE. NIE OSKARŻAJMY , NIE WYDAWAJMY WYROKÓW TYLKO RÓBMY WSZYSTKO OBY SIĘ TAKIE SYTUACJE NIE POWTARZAŁY . MATKA WYDAJĄCA WYROK SWEMU DZIECKU POWINNA SIĘ ZAPYTAĆ SWOJEJ MAMY DLACZEGO ŻYJE !

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Dlatego właśnie #2788959 | 217.23.*.* 10 wrz 2019 10:53

  Nie powinniśmy dopuścić w Polsce do legalizacji aborcji na żądanie, morderstwo - to morderstwo.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ghjl #2788940 | 37.47.*.* 10 wrz 2019 09:58

   Czytam to i mam lzy w oczach. Bestie. Bezbronne dziecko zabili. I sa w sumie bezkarni.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. daro #2788669 | 81.190.*.* 9 wrz 2019 18:42

   która od czasu zbrodni stała się pełnoletnia. to wychodzi mi na to że obcowanie z nieletnią to też stanowi jakiś wyrok, więc ojciec dziecka tylko ukarany wymiarze: 3 miesięcy pozbawienia wolności oraz 1 roku ograniczenia wolności To jakaś kpina, kompromitacja sądu i tyle

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (13)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages