Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Piłka z Nowego Miasta poleciała aż na Jamajkę

2019-08-28 10:06:15 (ost. akt: 2019-08-28 10:18:43)
Przekazanie piłki na Jamajce

Przekazanie piłki na Jamajce

Autor zdjęcia: Nadesłane

Ryszard Krzemieniewski, animator sportu i rekreacji z Nowego Miasta, pomimo że jest teraz emerytem nie odpuszcza i nadal kontynuuje ulubione zajęcie, które przez lata stało się pasją. W porozumieniu ze szkołami i innymi instytucjami współorganizuje środowiskowe imprezy promujące rekreację i bezpieczeństwo najmłodszych.

Ostatnio przekazałem futbolówkę dla dzieci na Jamajkę za pośrednictwem Marii Dembowskiej, Konsula Honorowego Jamajki w Polsce. Mój prezent już trafił do dalekich odbiorców — opowiada Ryszard Krzemieniewski.

Konsul Maria Dembowska poinformowała, że piłka została przekazana na Jamajkę za pośrednictwem inżyniera który jechał tam służbowo. Prezent został wręczony księdzu Markowi Bzinkowskiemu, który prowadzi na Jamajce centrum rozwoju na terenie jednego z bardziej zaniedbanych regionów. Mają tam bardzo ciekawą działalność m.in. w szkole. Piłkę wręczyła pani Irena Cousina, Konsul Honorowa Polski na Jamajce.

Zdjęcie chłopców z piłką będzie zrobione dopiero we wrześniu jak zacznie się rok szkolny. Wtedy też będzie napisany list do darczyńcy — czytamy w liście z Jamajki.
Tu warto wspomnieć, że pan Ryszard jesienią zorganizuje tradycyjne zawody latawcowe z ciekawymi nagrodami (łącznie z wycieczką do jednej z baz lotnictwa wojskowego), a także imprezę dla dzieci 10 września „Bądź widoczny — bądź bezpieczny”. ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. marcin #2787996 | 37.47.*.* 8 wrz 2019 12:40

  bo Pan Rysiu to czlowiek instytucja jest - nalezy mu sie wyrożnienie

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kate #2783055 | 94.254.*.* 28 sie 2019 18:15

  Od kilkudziesięciu lat pan Ryszard (dla wielu Wujek Rysiu) czyni wszystko, aby przynosić dzieciom jak najwięcej radości. Gmina Kurzętnik, w tym UKS Tereszewo, dawny ośrodek wczasowy Partęczyny, a także Nowe Miasto Lubawskie...wysyłki piłek i sprzętu sportowego dzieciom poza granice kraju, organizowanie wszelkiego rodzaju imprez sportowych i kulturalnych. Chyba mało kto zasługuje na przyznanie Mu Orderu Uśmiechu. Lata lecą, a o inicjatywie w tym zakresie nie słychać. Szkoda, bo pośmiertnie ten order nie jest przyznawany. Był co prawda wyjątek ale w kwestii przekazania, a nie przyznania.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages