Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

W tę i nazad. Mieszkańcy komentują transport ziemi z budowy obwodnicy

2019-08-12 09:33:19 (ost. akt: 2019-08-12 09:59:55)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Wywrotki z ziemią jeżdżą przez Nowe Miasto nawet kilkanaście razy na godzinę. Mieszkańcy mówią o uciążliwościach.

Trwają prace ziemne przy budowie obwodnicy Nowego Miasta. Intensywna wywózka ziemi trwa zwłaszcza w okolicach tzw. Kamiennej Góry, przy drodze wojewódzkiej 538 pomiędzy Pacółtowem i Tylicami. Ciężarówki z urobkiem wywożą ziemię na teren żwirowni pomiędzy Nowym Miastem, a Kurzętnikiem. Transport trwa nieprzerwanie, także w nocy. Zabrudzone ziemią odcinki drogi są regularnie sprzątane.


Mieszkańcy ul. Wojska Polskiego narzekają na hałas olbrzymich wywrotek, zwłaszcza w nocy.

— Wiadomo, że obwodnica jest potrzebna, a ilość ziemi do wymiany gigantyczna. Rozumiem konieczność pracy,ale mimo to jeżdżenie całą noc pod oknami to tragedia — komentuje jeden z mieszkańców.

— Zwłaszcza przy skrzyżowaniu z ul. Jagiellońską jest hałas. Do tego kierowcy muszą ustępować miejsca wywrotkom. Jeżdżę tamtędy codziennie i trzeba przyznać, że nie ma z tym problemu. Kierowcy są kulturalni i przepuszczają się nawzajem. Nie ułatwia to jednak przejazdu przez to zatłoczone skrzyżowanie — dodaje kolejna osoba mieszkająca w tej części Nowego Miasta.

W związku z budową obwodnicy pojawiają się także zamknięcia dróg, m. in. odcinka szutrowego, który jest skrótem z Brzozia Lubawskiego do Augustowa. Zachęcamy do śledzenia strony www.obwodnicanml.pl i sprawdzania komunikatów.


mzalŹródło: obwodnicanml.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. narciarz #2869946 | 158.75.*.* 17 lut 2020 09:49

  Szkoda, że nie usypią z tego większej górki dla narciarzy obok Kurzej G.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Bardzo ciekawy artykuł zmienił bym tytuł ziem #2776765 | 83.28.*.* 14 sie 2019 07:15

  Bardzo istotny temat na najbliższe kilka lat podjął pan redaktor lecz brakuje mi w nim odpowiedzi na zasadnicze pytania czy tak musi być ? Czy przemieszczanie oraz jej wykorzystanie lub składowanie ziemi odbywa się zgodnie z prawem i po wyznaczonych trasach? Czy właściciele i użytkownicy działek na których wywożony urobek jest składowany w taki sposób, że diametralnie zmienia okoliczny krajobraz, wkracza w tereny chronione takie jak natura 2000, czy rezerwat ichtiologiczny rzeki Drwęcy robią to legalnie zgodnie z obowiązującym prawem, czy też je łamią, za milczącym przyzwoleniem miejscowych urzędników? Jak to się ma do wykładni prawnej jaką przedstawił naczelnik wydziału rolnictwa i środowiska nowomiejskiego starostwa w odpowiedzi na zapytanie radnego powiatowego o możliwości i sposobie wykorzystania ziemi z budowanej obwodnicy? W temacie artykułu warto zajrzeć pod te linki Pan radny powiatowy Jan Czapliński zapytuje w sprawie możliwości wykorzystania ziemi z obwodnicy http://www.bip.powiat-nowomie jski.pl/system/obj/6970_3_2019_interpela cja_wywoz_ziemi.pdf W imieniu starosty odpowiada naczelnik wydziału rolnictwa i środowiska Krzysztof Puwalski http://www.bip.powiat-nowomiej ski.pl/system/obj/7048_1_2019_odpowiedz_ ziemia_obwodnica.pdf

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Gaja #2776364 | 94.254.*.* 13 sie 2019 10:52

  "Zabrudzone ziemią odcinki drogi są regularnie sprzątane." Może gdzieś sprzątają ale na pewno nie koło żwirowni w Kurzętniku. Droga tam jest oblepiona gliną, kamienie porozrzucane... Trochę deszczu i na tej glinie ktoś wpadnie w poślizg.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. John #2776075 | 37.47.*.* 12 sie 2019 21:23

  Rolnicy płacą mandaty za zabrudzenie asfaltu , a przez ulicę Kopernika nie można przejechać tyle Błota. Ciekawe czy też policja tym się zainteresuje

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. marcin #2775901 | 37.30.*.* 12 sie 2019 16:05

  a z jakiej racji oni ostatnio pokazują się tymi kolosami na osiedlu Marianowo chyba trochę przesada

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages