Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Mieszkańcy informują o miejscach niebezpiecznych

2019-08-01 11:59:13 (ost. akt: 2019-08-01 15:19:41)

Autor zdjęcia: KMZB

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala anonimowo informować o miejscach stwarzających zagrożenie dla mieszkańców. Sprawdzamy, co jest oznaczone w powiecie nowomiejskim.

Dwa i pół roku temu policja wprowadziła Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mapa pozwala zgłaszać z dokładnością co do adresu miejsca, w których dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Dzięki temu łatwo i anonimowo można informować służby o niepokojących zjawiskach. Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji, od początku funkcjonowania KMZB zgłoszono tam ponad milion zgłoszeń zagrożeń. Oznaczenie na mapie nie równa się zgłaszaniu pilnych spraw takich jak wypadek czy zagrożenie życia lub zdrowia. Wtedy należy dzwonić na numer 997 lub 112.

— W przypadku zgłoszeń zawsze sprawdzamy i weryfikujemy informację na miejscu. W przypadku zgłoszeń o piciu alkoholu czy zgromadzeniach nieletnich sprawdzamy je w godzinach wieczornych — wyjaśnia Ludmiła Mroczkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście.

W powiecie nowomiejskim dotychczas zgłoszono 807 sytuacji zagrożenia, z tego 138 w tym roku. Prezentujemy wybór wnoszonych zgłoszeń.

Najwięcej, 76 oznaczeń jest wprowadzonych na terenie gminy Biskupiec. Duża ich część to przekraczanie dozwolonej prędkości przy kościele katolickim w Biskupcu, w Wonnie czy w Łąkorzu na wjeździe do wsi oraz w miejscu tragicznego wypadku, gdzie zginęły dwie młode dziewczyny. Mieszkańcy informują także o niewłaściwej infrastrukturze drogowej w Podlasku, Osówce czy Lipinkach.

W gminie Kurzętnik zgłoszono równo 50 miejsc. Przy kurzętnickim rynku zgłoszono użytkowanie środków odurzających czy niewłaściwe parkowanie przy przedszkolu na ul. Jagiełły. W Lipowcu z związku ze zgłoszonym przekraczaniem prędkości przy fermie drobiu trwają intensywne kontrole drogowe. W Marzęcicach ktoś zgłosił “grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją” i spożywanie alkoholu na placu zabaw obok boiska wiejskiego. W Tereszewie pojawia się przekraczanie prędkości i niewłaściwe parkowanie w obrębie skrzyżowania w centrum wsi, a na drodze z Bratuszewa do Polskiego Brzozia wskazana jest niewłaściwa infrastruktura drogowa.

W Nowym Mieście również naniesiono 50 zgłoszeń. Niemal połowa to nieprawidłowe parkowanie, głównie na ul. Wąskiej, niedaleko targowiska i na ul. Kolejowej. Oznaczono również miejsca zbierania się młodzieży i picia alkoholu przy wejściu do parku miejskiego od strony ul. Kopernika, na ul. Wodnej i przy sklepie Tesco. Nadmierna prędkość ma być przekraczana najczęściej przy byłej ubojni drobiu na ul. Narutowicza.

Mieszkańcy gminy Nowe Miasto zgłosili 48 miejsc. Pojawia się ty kilka mniej typowych zgłoszeń jak jazda quadami po terenach leśnych w Kaczku czy nielegalna wycinka drzew w lesie pomiędzy Chroślem, a Pustkami. Zbyt duża prędkość była zgłaszana w kilku miejscach w Jamielniku, Pacółtowie oraz w centrum Tylic i Radomna. Alkohol ma być spożywany w miejscu niedozwolonym przy jednej z posesji w Gwiździnach.

Na terenie gminy Grodziczno wniesiono 40 zgłoszeń. Wyróżnia się “miejsce niebezpieczne na terenach wodnych” przy młynie i tartaku w Lorkach. Dużo zgłoszeń pochodzi z Mroczna, m.in. spożywanie alkoholu przy skrzyżowaniu głównej szosy z drogą do Mroczenka, a także zła infrastruktura drogowa. W Grodzicznie nieprawidłowe parkowanie miało występować niedaleko Orlika, a prędkość przekraczana jest w Linowcu, Montowie i Świniarcu.


mzal


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. JoJo #2771276 | 77.87.*.* 2 sie 2019 13:00

  mieszkańcy zgłaszali .... zbyt duża prędkość w centrum wsi Tylice. Dobre sobie :))) a jak stał fotoradar to knęli ile wlezie . Widać taka ludzka natura .

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kamila #2771189 | 37.47.*.* 2 sie 2019 10:01

  najlepiej i najszybciej obserwowany jest tzw. duzy parking w nowym miescie, auto policyjne zajezdza tam, dokonuje obserwacji oswietlonych miejsc ( nie zajrzy za pawilony handlowe, gdzie juz wielokrotnie dochodzilo do wlaman tamtejszych przedsiebiorców ) po czym wyjezdza z parkingu a obecne na nim auta ktore w czasie obserwacji policyjnej spokojnie stoja rozpoczynaja swoj film - "szybcy i wsciekli - NML drift"

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages