Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Nowomiejski UTW na forum międzynarodowym

2019-07-25 22:59:59 (ost. akt: 2019-07-25 23:04:21)
Przedstawiciele różnych delegacji (wraz z nowomiejską) podczas zwiedzania Wiednia

Przedstawiciele różnych delegacji (wraz z nowomiejską) podczas zwiedzania Wiednia

Autor zdjęcia: Nadesłane

Delegacja nowomiejskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięła udział w wyjeździe szkoleniowym do Wiednia. Oto echa tej wizyty.

Działająca od 3 lat Federacja Uniwersytetów Trzeciego Wieku Warmii
i Mazur w Olsztynie zrzeszająca aktualnie 24 uniwersytety działa aktywnie na rzecz swoich członków. Efektem działań są szkolenia dla aktywu odbywane zarówno w kraju oraz za granicą. Niezwykle dużym osiągnięciem działań federacji jest pozytywne rozstrzygnięcie napisanego Projektu pn. Kadra Uniwersytetów III Wieku Warmii i Mazur – mobilna i kompetentna w działaniu.
Jako członek federacji, nowomiejski Uniwersytet Trzeciego Wieku został zaproszony do realizacji wymienionego projektu. Do Austrii wyjechała delegacja w składzie Elżbieta Grzonkowska, prezes UTW w Nowym Mieście, a także Lech Bober i Krzysztof Wietecha, wiceprezesi UTW.
Celem projektu było poznanie innowacyjnych programów i metod nauczania dorosłych w Austrii, zdobycie doświadczeń w działaniu mobilnym, doskonalenie swoich umiejętności, wymiana doświadczeń związanych z uczeniem się przez całe życie oraz nawiązanie kontaktów ze słuchaczami polskiego UTW w Wiedniu. Ponadto mieliśmy okazję zapoznać się z zabytkami i architekturą współczesną Wiednia — wspomina Lech Bober.
Podczas głównej konferencji, która odbyła się w Stacji Naukowej Polskiej Akademii Nauk w Wiedniu, wiceprezes Lech Bober, członek zarządu federacji, wygłosił referat na temat mobilności w działaniu nowomiejskiego UTW, omawiając projekt „Międzynarodowa Integracja Seniorów”, związany z wizytą delegacji UTW z Gurjewska (Obwód Kaliningradzki).
Członkowie delegacji wrócili z konferencji bogatsi o wiedzę i doświadczenia, z certyfikatami w ręku, potwierdzającymi udział i zdobyte umiejętności.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mirek #2767688 | 85.202.*.* 26 lip 2019 07:28

    Brawo Seniorzy!!!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages