Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Znamy kandydatów do nowomiejskiej Izby Rolniczej

2019-07-12 14:12:59 (ost. akt: 2019-07-12 14:37:43)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Przedstawiamy listę chętnych, by reprezentować interesy rolników.

W niedzielę 28 lipca odbędą się wybory do izb rolniczych.

Kandydaci do wyborów na członków powiatowej Izby Rolniczej musieli zebrać pięćdziesiąt podpisów poparcia od członków izby rolniczej. Nietypowa sytuacja wystąpiła w gminie Grodziczno. W pierwszym terminie nie zgłosiła się żadna chętna osoba. Ostatecznie kandydaturę zgłosiła Danuta Staszyńska z Nowego Grodziczna, która automatycznie została wybrana. Wybory się nie odbędą. Drugi wakat nie został obsadzony i gmina Grodziczno będzie posiadać siłę głosu taką samą jak Nowe Miasto.

W Nowym Mieście do jednego miejsca mamy dwóch kandydatów: Danutę Mazurkiewicz z ul. Kamionki oraz Wojciecha Dereszewskiego, wójta gminy Kurzętnik zameldowanego na ul. Mszanowskiej.

W gminie Kurzętnik w szranki o dwa wakaty stanie czterech mężczyzn: Jacek Domżalski z Nielbarka, Adam Głowacki z Otręby, Rafał Kłosowski z Wielkich Bałówek i Jan Rochewicz z Krzemieniewa.

Gmina Biskupiec również ma dwa miejsca do obsadzenia. Zawalczą o nie: Marian Modrzewski z Rywałdzika, Radosław Rutkowski z Wonny, Bartosz Wiśniewski z Piotrowic i Zbigniew Ziejewski ze Szwarcenowa.

Gmina wiejska Nowe Miasto posiada dwa miejsca dla reprezentantów, na które zgłosiło się dwóch kandydatów: Leszek Sargalski z Gwiździn i Henryk Różyński z Bratiana. Z tego powodu wybory się nie odbędą i rolnicy automatycznie zasiądą w kolejnej kadencji izby.


Głosować mogą osoby płacące podatek rolny i posiadające grunty powyżej 1 hektara. Ewidencję uprawnionych do głosowania przygotowują gminy. Głosowanie trwać będzie od 8 do 18. Rolnicy wybiorą dziewięciu przedstawicieli. Lokale wyborcze względem zamieszkiwanej gminy: Gminne Centrum Kultury w Mszanowie, Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście, Urząd Gminy w Kurzętniku i Grodzicznie, Gminny Ośrodek Kultury w Biskupcu.

mzal

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Aga #2769088 | 83.6.*.* 29 lip 2019 07:50

  Wczoraj odbyły się wybory do Izb Rolniczych myślę że największą frekwencja w Biskupcu co się działo szok co się działo samochód przyjeżdżał po wyborców dzień wcześniej kandydat rozwoził czapeczki wiaderka no poprostu szok.Ale wszystkie chwyty dozwolone A ja myślałam że trzeba zasłużyć na szacunek ludzi

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Gość #2761922 | 83.9.*.* 14 lip 2019 09:22

  Jaki powien być radny izb rolniczych taki co będzie dbał o innych rolnikach który rozumie ich potrzeby a nie tylko widzi czubek własnego nosa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. EO #2761299 | 82.160.*.* 12 lip 2019 22:37

  Z całym szacunkiem dla Wojciecha Dereszewskiego - Wójta Gminy Kurzętnik, ale czy Wójt jest rolnikiem w dosłownym tego słowa znaczeniu, by mógł zasiadać i reprezentować rolników w powiatowej Izbie Rolniczej?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages