Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Nadleśnictwo Brodnica ma swój sztadar

2019-07-05 21:31:01 (ost. akt: 2019-07-05 21:39:59)
Starostowie — brodnicki i nowomiejski podczas ceremonii wbijania gwoździ w drzewiec sztandaru

Starostowie — brodnicki i nowomiejski podczas ceremonii wbijania gwoździ w drzewiec sztandaru

Autor zdjęcia: Nadesłane

Decyzją dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, w uznaniu za zasługi dla polskiego leśnictwa, został nadany sztandar Nadleśnictwu Brodnica.

Akt nadania sztandaru, podpisany przez Bartosza Michała Bazelę, dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, głosi: Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu nadaje Sztandar Nadleśnictwa Brodnica. Sztandar jako symbol godności, honoru i wyznawanych wartości buduje poczucie przynależności. Jest znakiem, który jednoczy pracowników w służbie Lasom Państwowym i społeczeństwu. Ufundowany przez ludzi związanych zawodowo z lasem oraz zaprzyjaźnionych z Nadleśnictwem Brodnica. Niech ten sztandar będzie świadkiem Waszych sukcesów, oparciem w chwilach zwątpienia oraz zobowiązaniem do godnego wypełniania obowiązków w służbie Lasom.

Uroczystość odbyła się w kościele p.w. Matki Bożej Fatimskiej w Brodnicy. Mszę świętą celebrował ksiądz kanonik Gabriel Aronowski, Kapelana Leśników i Myśliwych. Było to święto całej załogi Nadleśnictwa Brodnica, zarówno obecnie pracujących, jak i pracowników emerytowanych. Uroczystość ta stanowiła ukoronowanie pracy w służbie lasom państwowym oraz lasom innych własności. W ceremonii licznie uczestniczyli zaproszeni goście, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, lasów państwowych, straży pożarnej, policji, wojska, szkół, kół łowieckich wraz z wystawionymi pocztami sztandarowymi. W oprawie Mszy Świętej czynnie uczestniczyli pracownicy Nadleśnictwa Brodnica, a oprawę muzyczna zapewniła orkiestra reprezentacyjna Lasów Państwowych w Tucholi pod batutą Pana Mirosława Pałczyńskiego, a także zespół muzyki myśliwskiej „Hubertus” z Kwidzyna.

Po poświeceniu sztandaru dalsze uroczystości odbywały się w Brodnickim Domu Kultury. Gości przywitał nadleśniczy Grzegorz Karolak, który przybliżył zebranym historię Nadleśnictwa Brodnica. Dalej głos zabrał inżynier nadzoru Roman Pytlasiński, jednocześnie przewodniczący Komitetu Społecznego ds. ufundowania Sztandaru, który przedstawił cały proces realizacji od pomysłu ufundowania sztandaru do dnia jego poświęcenia i nadania. Następnie dokonano aktu wbicia gwoździ, mających na celu uhonorowanie fundatorów.

Kolejnym etapem uroczystości było przekazanie sztandaru przez Bartosza Michała Bazelę, dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, na ręce nadleśniczego Nadleśnictwa Brodnica. Nadleśniczy złożył uroczystą przysięgę i zaprezentował zebranym chorągiew.

Następnie odbyły się okolicznościowe przemówienia. Zamieszczamy fragment wystąpienia Krzysztofa Jasienieckiego, Przewodniczącego Regionu Pomorskiego Związku Leśników Polskich Rzeczypospolitej Polskiej: Nadanie i przyjęcie sztandaru - to taki akt, który wynika z pragnienia uwieńczenia oraz zachowania osiągnięć i sukcesów, jedności i dobrej współpracy załogi. Sztandar powinien upamiętniać i utrwalać to, co najlepsze, zwracać naszą uwagę na przedsięwzięcia, które nam się udały, z których możemy być i jesteśmy dumni! Powinien sprawiać, byśmy my - tworzący zespół ludzi, mających ten sam cel, jakim jest zachowanie piękna i bogactwa brodnickich lasów - umieli odnajdywać i doceniać w sobie wzajemnie to, co wartościowe oraz głośno to podkreślać i przekładać na jeszcze lepszą współpracę. Kolejne zaś pokolenia, które ten sztandar przejmą i będą się wokół niego skupiały, te osiągnięcia, chlubne wydarzenia, cenne doświadczenia, nasze zasady, tradycje i dobre relacje – będą sobie przypominały i z dumą je kontynuowały!

Na koniec uroczystości głos zabrał nadleśniczy, Grzegorz Karolak, który podziękował gościom za ich obecność, za słowa uznania dla pracy leśników. Podziękował również pracownikom Nadleśnictwa Brodnica za pracę i zaangażowanie w przygotowanie dzisiejszego święta i zaprosił zebranych na przygotowany poczęstunek. Warto nadmienić, że wszyscy obecni na uroczystości otrzymali pamiątkowe statuetki.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ben11 #2758401 | 37.248.*.* 6 lip 2019 23:06

    genialny ten SZTADAR

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages