Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Pożegnanie uczniów klas ósmych w SP 1

2019-06-22 11:37:39 (ost. akt: 2019-06-22 11:42:56)
Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć 

Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć 

Autor zdjęcia: SP 1

19 czerwca 2019 r. nowomiejska szkoła „Jedynka” pożegnała swoich absolwentów – 37 uczniów klas VIII.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wiceburmistrz Miasta Krzysztof Widźgowski, Radni Miejscy: Mieczysław Kubacki, Adam Kłosowski i Andrzej Jankowski, Dyrektor Zarządu EXPOM w Kurzętniku Rafał Domżalski wraz z asystentką Joanną Pokojską, Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Rudnik i jej zastępca Monika Szymańska. Na uroczystość przybyli licznie rodzice uczniów.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Jerzy Resicki w kilku słowach skierowanych do tegorocznych absolwentów podsumował lata spędzone w murach szkoły, życzył uczniom wszelkiej pomyślności i sukcesów w dalszym życiu.

W tym roku Dyrekcja i Grono Pedagogiczne przyznało Złote Tarcze - nagrody dla uczniów, którzy przez ostatnie 3 lata nauki uzyskiwali średnie ocen minimum 5,2 oraz wzorowe zachowanie. Wśród tegorocznych absolwentów było dwoje takich uczniów. Te prestiżowe nagrody otrzymali: Kamil Gabiec z klasy VIIIa oraz Jakub Figurski z VIIIb. 15 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem.

Zakład patronacki EXPOM w ramach programu „Akademia EXPOMU” ufundował wartościowe nagrody rzeczowe dla uczniów szczególnie wyróżniających się wiedzą z przedmiotów ścisłych, którzy mają szczególne osiągnięcia w konkursach matematycznych i językowych. W tym roku nagrody ufundowane przez EXPOM S.A. otrzymali uczniowie: Paweł Kowalczyk z klasy VIII a, Katarzyna Polak i Jakub Figurski z klasy VIII b.

Dyrekcja szkoły oraz Rada Pedagogiczna postanowiła nagrodzić uczniów za wiedzę, umiejętności oraz rozsławianie szkoły w mieście, powiecie, województwie i kraju. W tym roku nagrody te otrzymali następujący uczniowie: Paweł Kowalczyk – finalista wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego i laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki, Jakub Figurski – finalista wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego, języka angielskiego oraz biologii oraz Katarzyna Polak laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki.

Podziękowania dla uczniów z pocztu sztandarowego – Mariki Abram i Moniki Kobylskiej – uczennic klasy VIII a, oraz Dawida Kozłowskiego z klasy VIII b wręczył opiekun Łukasz Leszczyński.
Magdalena Lemanowska – opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu, wręczyła Statuetkę dla Wolontariusza Roku. Nagroda trafiła w ręce Agnieszki Swiątkowskiej z klasy VIII b.
Opiekunowie Ogólnoszkolnej Rady Uczniowskiej – Zyta Sadowska i Zbigniew Gołębiewski wręczyli podziękowanie uczennicy Aleksandrze Lendzinowskiej za aktywną pracę w ORU w minionym roku szkolnym.

Na uroczystości pożegnano odchodzącą na emeryturę Panią Annę Lendzion, która przepracowała w placówce 33 lata.
Po montażu słowno – muzycznym zaprezentowanym przez absolwentów zakończono uroczystość.

SP 1

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Stańczyk #2751017 | 95.49.*.* 22 cze 2019 15:12

    Mnie też zdarzały się świadectwa z paskiem. Świadectwo dostawałem w szkole, a w domu był pasek.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages