Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Procesja Bożego Ciała w Nowym Mieście Lubawskim

2019-06-20 14:18:14 (ost. akt: 2019-06-20 14:19:37)
Procesja przeszła ulicami miasta

Procesja przeszła ulicami miasta

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Prawie 3 tysiące wiernych z parafii nowomiejskiej oraz goście, którzy zjechali do Nowego Miasta Lubawskiego na długi weekend, wzięli udział w procesji Bożego Ciała, która przeszła ulicami starej części miasta.

Procesja ruszyła z bazyliki kolegiackiej i zatrzymywała się przy czterech ołtarzach. Tradycyjnie nie zabrakło przedstawicieli stowarzyszeń działających przy parafii i pocztów sztandarowych. Szły dzieci pierwszokomunijne, a maluchy sypały kwiatki. Członkowie Bractwa Łąkowskiego nieśli figurę Matki Boskiej Łąkowskiej. Jak co roku, poszczególni księża nieśli zabytkową, rokokową monstrancję z 1750 roku, która używana jest podczas najważniejszych uroczystości kościelnych w nowomiejskiej parafii. ul


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ratio #2750271 | 83.6.*.* 20 cze 2019 22:45

  Co ma biskup do mojej lodówki?!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Informacja Kurii Diecezjalnej Toruńskiej #2750100 | 94.254.*.* 20 cze 2019 16:39

   "Biskup toruński Wiesław Śmigiel udziela w dniu 21 czerwca (piątek po Bożym Ciele) dyspensy wszystkim diecezjanom i gościom przebywającym na terenie diecezji toruńskiej. Kuria Diecezjalna Toruńska informuje, że Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel, kierując się dobrem duchowym wiernych oraz wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, na mocy kan. 87 § 1 KPK, udzielił wszystkim wiernym diecezji toruńskiej i osobom przebywającym na jej terenie (kan. 91 KPK), dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 21 czerwca br. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania charakteru pokutnego tego dnia, z zachowaniem wszystkich pozostałych przepisów prawa. Korzystających z dyspensy Ksiądz Biskup zachęca do modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka."

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages