Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Apel „Bezpieczne wakacje” w nowomiejskiej Szkole Podstawowej nr 2

2019-06-19 15:16:22 (ost. akt: 2019-06-19 15:19:49)
Policjantka wręczała karty rowerowe

Policjantka wręczała karty rowerowe

Autor zdjęcia: SP 2

Gościem społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim była przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji pani Ludmiła Mroczkowska.

W hali sportowej Zespołu Szkól Podstawowej i Muzycznej uczniowie klas IV – VI wysłuchali wskazówek na temat bezpiecznego zachowania się w różnych miejscach i sytuacjach w czasie wakacji. Rady pani policjant dotyczyły prawidłowego zachowania się w górach, lesie czy nad wodą, ale także nawiązywania znajomości w świecie wirtualnym jak i rzeczywistym. Pani Ludmiła wraz z nauczycielem techniki – panem Zbigniewem Rymerem wręczyła czwartoklasistom karty rowerowe.

Z kolei pani Małgorzata Potomska podsumowała konkursy matematyczne. W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny” wzięło udział niespełna 40 uczniów w kategoriach: żaczek, maluch, beniamin, kadet. Kilkoro z uczestników wykazało się wyjątkowymi umiejętnościami zdobywając wyróżnienie lub bardzo dobry wynik. Wojciech Lemański i Maciej Jeda uzyskali bardzo dobry wynik i tym samym dyplom uznania i zestaw nagród książkowych. Uczniowie: Małgorzata Zielińska kl. III a, Kamil Michalski kl. IV a, Kornel Seroczyński kl. VI b, Marta Kwiatkowska kl. V a i Bartosz Malicki kl. V c otrzymali wyróżnienia i nagrody książkowe.

Liga Mistrzów Matematyki trwała od października do czerwca i obejmowała zainteresowanych uczniów z klas IV – VIII. Uczniowie co miesiąc rozwiązywali otrzymany zestaw zadań, a następnie przekazywali rozwiązania swojemu nauczycielowi matematyki.

W czerwcu uczniowie przystąpili do konkursu matematycznego, który był zwieńczeniem całorocznej pracy. Po podsumowaniu konkursu i pracy w ciągu roku szkolnego zostali wyłonieniu Mistrzowie Ligi Mistrzów Matematyki: w klasach IV – Marcel Okumski, w klasach V – Dawid Markuszewski, w klasach VI – Kornel Seroczyński, w klasach VII – Michał Kwiatkowski i Jakub Rutecki, a w klasach VIII Filip Klarowski.

Dyplomy i nagrody wręczały uczniom Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusa Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim pani Renata Szwarc oraz nauczyciel matematyki – pani Małgorzata Potomska.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages