środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Uczniowie nowomiejskiej Szkoły Muzycznej I Stopnia w operze

2019-06-17 19:55:09 (ost. akt: 2019-06-17 19:56:58)
Nowomiejska wycieczka przed operą "Nova" w Bydgoszczy

Nowomiejska wycieczka przed operą "Nova" w Bydgoszczy

Autor zdjęcia: SP 2

7 czerwca 2019 roku uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim brali udział w wycieczce do Bydgoszczy.

Wyprawa rozpoczęła się od wizyty w budynku Akademii Muzycznej na ulicy Warmińskiego, gdzie znajduje się Katedra Jazzu i Muzyki Estradowej. Uczelnia proponuje studentom specjalności: instrumentalistyka jazzowa, wokalistyka jazzowa oraz prowadzenie zespołów jazzowych i muzyki rozrywkowej. Uczniowie zostali przywitani przez absolwenta naszej szkoły muzycznej Miłosza Mrozińskiego, obecnie studenta w klasie perkusji. W kilku słowach opowiedział on o działalności akademii, kierunkach na jakich można studiować i kryteriach naboru. Następnie zaprosił na mini koncert w wykonaniu grupy studentów. Muzyka jazzowa na żywo zrobiła ogromne wrażenie na słuchaczach. Wykonawcy opowiedzieli o swojej muzycznej edukacji i pasji. Zachęcali do realizowania swoich marzeń, o swojej przygodzie z muzyką mówili z wielką miłością i szacunkiem. W podziękowaniu dostali ogromne brawa i zaproszenie na koncert do Nowego Miasta Lubawskiego.

Następnie grupa uczniowska skierowała się w stronę opery „Nova”, aby obejrzeć operę Stanisława Moniuszki „Straszny Dwór”. W ten sposób zaakcentowane zostały obchody Roku Moniuszkowskiego w związku z dwusetną rocznicą urodzin kompozytora. Opera była przygotowana przez solistów, chór, balet i orkiestrę opery ”Nova”. Wśród wykonawców znaleźli się m. in.: Leszek Skrla – Miecznik, Julia Pruszak – Hanna, Dorota Sobczak – Jadwiga, Łukasz Załęski – Stefan. Dyrygował Piotr Wajrak. Widowisko było wyjątkowe. Dominowała nowatorska scenografia i choreografią, było kilka niespodzianek i żartobliwych akcentów. Piękny śpiew, wspaniała muzyka, patriotyczna wymowa i obecna postać kompozytora dały efekt w formie owacji na stojąco. Zmęczeni i pełni wrażeń uczestnicy wycieczki wrócili późnym wieczorem do domów. Wycieczkę zorganizowały panie Agnieszka Kasprzycka, Joanna Kupis- Werfel i Iwona Mrozińska.

SP 2

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages