Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

XVIII Tydzień Głośnego Czytania w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej

2019-06-17 19:38:53 (ost. akt: 2019-06-17 19:41:35)
Jednym z czytających był Maciej Bochenek

Jednym z czytających był Maciej Bochenek

Autor zdjęcia: SP 2

W przedszkolu w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim XVIII Tydzień Głośnego Czytania przebiegał pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom”.

Czytanie rozpoczęła Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka pani Renata Szwarc. „Lokomotywa” ruszyła i ciągnęła wagony nie z atletami lecz ze sportowcami, którzy z radością odpowiedzieli na prośbę pań przedszkolanek.

Wiersz „Elementarz sportowy” przeczytał nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole pan Maciej Bochenek. Pan Maciej był siatkarzem, obecnie jest ratownikiem WOPR, instruktorem windsurfingu, instruktorem narciarstwa oraz instruktorem piłki siatkowej.

Następnie do przedszkolaków „przybiegły” panie nauczycielki, które biegają i odnoszą sukcesy. Pani Małgorzata Fijałkowska, nauczyciel języka angielskiego bierze udział w biegach na 5 i 10 km. Przebiegła także półmaraton. Jej osiągnięcie to II miejsce w Biegu Pacółtowskim. Pani Martyna Wilczewska jest oligofrenopedagogiem, przebiegła dwa maratony. W tym roku zdobyła I miejsce w maratonie w Szczytnie, II miejsce w Biegu Żołnierzy Wyklętych w Suszu, III miejsce w Biegu Jakubowym w Olsztynie. Zdobyła tytuł najlepszej biegaczki w gminie Rybno. Obie panie zaprezentowały zdobyte przez siebie puchary, medale i dyplomy. Zachęcały przedszkolaki do gimnastykowania się, demonstrowały ćwiczenia na rozciąganie. Utwór, który przeczytały to „Żółwik maratończyk”.

Dzieci odwiedziła również pani Anna Gąsiorek, nauczyciel wychowania fizycznego, która jest fizjoterapeutką. Pani Ania nie tylko czytała przedszkolakom, ale także przeprowadziła z dziećmi ćwiczenia korekcyjne.

Na spotkaniu „Sportowcy czytają dzieciom” był pan Krzysztof Przybysz, nauczyciel wychowania fizycznego, trener zapasów, były zawodnik, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, trzykrotny Mistrz Polski oraz reprezentant kraju w Mistrzostwach Europy. Pan Krzysztof wraz ze swoją podopieczną Eweliną Ziółkowska zaprezentowali walkę zapaśniczą.

W czasie trwania „Tygodnia Głośnego Czytania” maluchy zaprosiła pani Joanna Główczewska – mama Zosi, bibliotekarka w Zespole Szkół Średnich w Nowym Mieście Lubawskim. Na miejscu na przedszkolaki czekał słodki poczęstunek. Dzieci miały okazję poznać wyróżniających się sportowców szkoły: Kacpra Rudnika - Wicemistrza Polski w Trójskoku, 9 zawodnika Mistrzostw Europy w Trójskoku na Węgrzech, Miłosza Tessmera – Mistrza Polski w Kickboxingu Formule Kick-Light, Karolinę Sepetowską – Mistrzynię Województwa w Dwuboju Siłowym w Kategorii 59 kg. Licealistki czytały dzieciom, tańczyły razem z maluchami. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały „Certyfikaty” za udział w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Koordynatorki akcji panie: Maria Szymankiewicz i Izabela Kamińska serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się do XVIII Tygodnia Głośnego Czytania Dzieciom, jednocześnie wszystkim sportowcom życzą dalszych sukcesów.

SP 2


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages