Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Przedszkolaki u strażaków

2019-06-11 19:53:20 (ost. akt: 2019-06-11 19:56:56)
Trzeba było wykonać zdjęcie na pamiątkę wizyty w straży

Trzeba było wykonać zdjęcie na pamiątkę wizyty w straży

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejskie

Dzieci z nowomiejskiego Przedszkola Miejskiego odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim.

W trakcie spotkania ogniomistrz Tomasz Gurzyński, strażak PSP, przybliżył dzieciom tajniki swojej pracy zawodowej, przekazał cenne informacje dotyczące bezpiecznego zachowania się w czasie pożaru, wypadku. Dzieci wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo - gaśniczych. Dowiedziały się w jaki sposób należy przekazywać telefonicznie informację o zauważonym niebezpieczeństwie i teraz już wiedzą, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, pomagają w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych i katastrof, udzielają pierwszej pomocy przedmedycznej.

Jednak największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Każde dziecko mogło je obejrzeć, a także posiedzieć w środku i przymierzyć hełm strażacki. Dużo emocji wywołała obserwacja samochodu strażackiego z włączonym sygnałem. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę dotyczącą wielozadaniowej, odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka. Teraz już wszystkie potrafią podać numery alarmowe! Wycieczka wszystkim się bardzo podobała, a z ust niejednego przedszkolaka padły słowa: „Będę strażakiem”.

Przedszkole Miejskie
Trzeba było wykonać zdjęcie na pamiątkę wizyty w straży

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages