Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Nowomiejscy emeryci i renciści na kaszubskim szlaku

2019-06-09 00:28:16 (ost. akt: 2019-06-09 00:34:36)
Nowomiejska grupa w kościerskim Muzeum Kolejnictwa

Nowomiejska grupa w kościerskim Muzeum Kolejnictwa

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Grupa członków nowomiejskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów wybrała się na jednodniową wycieczkę na Kaszuby. Atrakcji było co niemiara...

Na trasie wyjazdu, na początek, znalazła się Kościerzyna i Muzeum Ziemi Kościerskiej ze znaną kolekcją akordeonów, bowiem ten instrument mocno związany jest z tym regionem. Warto dodać, że jest to jedyna taka ekspozycja w Polsce i jedna z czterech w Europie.

Kolejnym punktem programu wyjazdu było Muzeum Kolejnictwa, usytuowane w pobliżu pieczołowicie odrestaurowanej stacji kolejowej. Zapewne atrakcją (oprócz zwiedzania historycznego taboru kolejowego) była przejażdżka ręcznie napędzaną drezyną.

Przed dojazdem do głównego punktu programu, jakim było Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, czyli niezwykłego i jedyne w swoim rodzaju skansenu u stóp góry Wieżycy ze słynnym domem odwróconym do góry nogami, wycieczka zajechała do Lubiany. Jest tam znana niemal na całym świecie fabryka wyrobów porcelanowych, a w firmowym sklepie oprócz oryginalnego towaru są też atrakcyjne ceny.

Już w samym Szymbarku cała grupa zwiedziła skansen i następnie wzięła udział w biesiadzie kaszubskiej, poznając lokalny folklor na wesoło.

Nasi członkowie chętnie uczestniczą we wspólnych wyjazdach krajoznawczo-edukacyjnych — czy to zagranicznych lub krajowych. W najbliższym czasie odwiedzimy Bory Tucholskie, gdzie w związku z dużym zainteresowaniem, pojedziemy dwukrotnie — powiedział Kazimierz Przybylski, szef nowomiejskiego oddziału PZERiI. ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages