Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

„Czas w drużynie wesoło płynie” — piknik w szkole "Jedynce"

2019-05-25 12:35:33 (ost. akt: 2019-05-26 11:43:20)
Wszyscy stanęli do pamiątkowej fotografii

Wszyscy stanęli do pamiątkowej fotografii

Autor zdjęcia: SP 1

Po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim zrobiło się gwarno i wesoło. Pod wiatą na boisku szkolnym spotkali się uczestnicy Miejskiego Pikniku Integracyjnego.

Tegoroczny przebiegał pod hasłem „Czas w drużynie wesoło płynie”. Uczestniczyli w nim zaproszeni goście w osobach: p. Andrzej Nadolski – Przewodniczący Rady Miasta, p. Paulina Rolka reprezentująca Burmistrza miasta, Dyrekcja szkoły, uczniowie z nowomiejskich podstawówek wraz z opiekunami. Celem spotkania było kształtowanie zachowań prozdrowotnych, kompetencji społecznych dzieci oraz uświadomienie wartości rodziny w życiu młodego człowieka.

Wszystkich powitała pedagog Iwona Kołecka, która przedstawiła harmonogram imprezy. P. Andrzej Nadolski życzył udanej zabawy i podziękował za zorganizowanie imprezy. Głos zabrała również Wicedyrektor szkoły Eleonora Lewalska, która podziękowała wszystkim za przybycie, a organizatorom za przygotowanie spotkania. Piknik rozpoczęto od zabaw integracyjnych, które miały na celu lepsze poznanie się i integrację dzieci z różnych placówek. Następnie dzieci w sposób graficzny przedstawiały swoją najbliższą rodzinę, a ich prace zostały wyeksponowane na wystawce. Po warsztatach plastycznych przyszła kolej na rekreację i zabawę, która odbyła się na boisku sportowym „Jagiellonka”. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zabawach z chustą animacyjną, rywalizowały w konkurencjach sportowych.

Po powrocie z obiektu sportowego dzieci wzięły udział w drugiej części pikniku - warsztatach kulinarnych. Uczestnicy przygotowali stoły, naczynia, produkty żywnościowe i przystąpili do przyrządzenia zdrowych przekąsek: koreczków owocowych i warzywnych oraz szaszłyków. Po sportowych zmaganiach każdy chętnie skosztował pieczoną kiełbaskę z grilla, którą przygotował p. Wojciech Wardowski. Podczas degustacji dzielono się wrażeniami ze wspólnie spędzonego czasu w miłym i wesołym towarzystwie rówieśników. Na każdego uczestnika czekał również słodki upominek. Piknik został zorganizowany dzięki dofinansowaniu przez Gminę Miejską Nowe Miasto Lubawskie, a przygotowany przez nauczycielki: Iwonę Kołecką, Hannę Szymańską, Katarzynę Zapałowską i Justynę Wiśniewską.

SP 1


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages