Wtorek, 22 września 2020. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Matematycy z SP2 najlepszymi w województwie

2019-05-23 15:02:58 (ost. akt: 2019-05-23 15:06:57)
Młodzi matematycy ze szkoły "Dwójki" i ich nauczycielka

Młodzi matematycy ze szkoły "Dwójki" i ich nauczycielka

Autor zdjęcia: SP 2

16 maja 2019 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyły się XVII Warmińsko-Mazurskie Zawody Matematyczne. W kategorii szkół podstawowych udział wzięło 81 uczniów.

Powiat Nowomiejski reprezentowały dwie szkoły podstawowe. Jedną z nich była Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim Podopieczni pani Małgorzaty Potomskiej okazali się najlepszymi matematykami w województwie. W klasyfikacji szkół podstawowych zajęli pierwsze miejsce wyprzedzając trzy olsztyńskie szkoły. Średni wynik trzech najlepszych naszych zawodników był najlepszym w ogólnej klasyfikacji. Indywidualnie Michał Kwiatkowski zajął 2 miejsce, Jakub Rutecki 6 miejsce i tym samym zdobyli tytuł laureata, a Artur Zgliczyński otrzymał tytuł finalisty. Maciej Jeda - podopieczny pani Renaty Szwarc został również finalistą. Należy nadmienić, iż Maciej jest obecnie uczniem szóstej klasy szkoły podstawowej. Serdecznie gratulujemy najlepszej matematycznej drużynie województwa i ich matematyczce pani Małgorzacie Potomskiej. Jednocześnie życzymy kolejnych sukcesów.

SP 2

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages