Wtorek, 10 grudnia 2019. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Konkurs Recytatorski "Śladami Jana Pawła II" w nowomiejskiej szkole "Jedynce"

2019-05-23 14:11:28 (ost. akt: 2019-05-23 14:14:20)
Uczestnicy, organizatorzy i goście konkursu

Uczestnicy, organizatorzy i goście konkursu

Autor zdjęcia: SP 1

13 maja 2019 roku, w ramach XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim odbył się III Nowomiejski Konkurs „Śladami Jana Pawła II” dla uczniów szkół podstawowych.

Organizatorem była nowomiejska „Jedynka”. Konkurs otworzył wiceburmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Krzysztof Widźgowski. Celem konkursu było rozbudzanie wśród uczniów zainteresowań poezją Jana Pawła II, bliższe poznanie poprzez poezję wybitnego Polaka - Świętego Jana Pawła II, wdrażanie do świadomego posługiwania się słowem poetyckim, kształtowanie postawy wyrażającej szacunek wobec dorobku literackiego, umożliwianie uczniom prezentowania swoich uzdolnień i zainteresowań artystycznych, wdrażanie do szlachetnego współzawodnictwa oraz integracja uczniów i nauczycieli. W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkoły w Marzęcicach, Gwiździnach, Łąkorza oraz z Nowego Miasta Lubawskiego. Jury po wysłuchaniu recytacji jednomyślnie wyłoniło zwycięzców konkursu. Główną nagrodę w konkursie zdobyła Anna Meler – uczennica nowomiejskiej „Dwójki”. Tuż za nią uplasowała się Zuzanna Anna Dąbrowska, która reprezentowała nowomiejską „Jedynkę”, trzecie miejsce zajęła Oliwia Ruczyńska ze szkoły w Łąkorzu. Wyróżniono Martynę Ostrowską ze szkoły w Marzęcicach.

SP 1
Uczestnicy, organizatorzy i goście konkursu

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages