Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Polsko - ukraińska wymiana młodzieży

2019-05-22 15:10:30 (ost. akt: 2019-05-22 16:37:03)
Okazji do integracji młodzieży, jak widać, nie brakowało

Okazji do integracji młodzieży, jak widać, nie brakowało

Autor zdjęcia: SP 1

19 maja 2019 roku dobiegła końca wizyta 10 osobowej delegacji uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 28 z Tarnopola.

Gościliśmy naszych przyjaciół od 14 do 19 maja 2019 r. Międzynarodowa wymiana uczniów jest niezwykle interesującą i przynosi wiele pozytywnych efektów. Nadrzędnym celem wymiany międzyszkolnej było przyczynienie się do zmiany nastawienia do siebie obu społeczeństw, przełamanie panujących stereotypów, umożliwienie uczniom poznania innej kultury, nawiązanie kontaktów z rówieśnikami ze szkoły partnerskiej oraz wymiana doświadczeń z ukraińskimi  nauczycielami.

Podczas wizyty starano się integrować młodzież ukraińską i polską przygotowując dla nich bardzo ciekawy program wizyty. Każdy dzień przepełniony był różnymi aktywnościami. Na lekcjach języka polskiego i angielskiego zapoznawano młodzież z podobieństwami i odmiennościami naszych narodów. Starano się motywować uczniów do uczenia się języków obcych i wykorzystywania ich w kontaktach ze sobą. Zajęcia rekreacyjne w Iławie na basenie lub w pokojach zagadek oraz na festynie szkolnym zachęcały młodzież do budowania osobistych kontaktów, które zapewne będą kontynuowane w przyszłości.

Żywe Muzeum Piernika w Toruniu w magiczny sposób przeniosło  gości do średniowiecza, w którym – pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej – poznały  wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotowali  ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały.  W Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy młodzież  mogła przeprowadzać  eksperymenty i sprawdzić, jakie praktyczne zastosowania może mieć prezentowana tutaj wiedza. 

Podczas spotkania pożegnalnego zadbano o kształtowanie umiejętności prezentacji, autoprezentacji i wystąpień publicznych w języku obcym. Spotkanie podsumowujące wizytę było pełne pozytywnych wrażeń. Młodzież z jednej i drugiej strony była zachwycona atmosferą i programem. Do tej niezwykłej atmosfery przyczyniły się rodziny naszych uczniów, które gościły kolegów i koleżanki z Ukrainy. Goszczący Rodzice znaleźli nawet sposób, aby zmniejszyć tęsknotę swoich gości za domem rodzinnym przyjmując na noc pod swój dach nawet 6 osób. Dziękujemy im za to serdecznie. Dziękujemy również nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc w sprawnym przebiegu wizyty. Wieczorne pożegnanie było pełne uścisków i łez. Nad przebiegiem wizyty czuwały Lucyna Ben Nasr i Irena Światkowska. 
SP 1
Okazji do integracji młodzieży, jak widać, nie brakowało

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages