Wtorek, 22 września 2020. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Rejonowy Konkurs Wiedzy o PCK i Udzielania Pierwszej Pomocy w SP 2

2019-05-21 15:19:32 (ost. akt: 2019-05-21 15:26:16)
Na pamiątkowej fotografii po zakończeniu konkursu

Na pamiątkowej fotografii po zakończeniu konkursu

Autor zdjęcia: SP 2

15 maja w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim kolejny raz uczniowie siedmiu szkół podstawowych powiatu nowomiejskiego wzięli udział w corocznym Rejonowym Konkursie Wiedzy o PCK i Udzielania Pierwszej Pomocy.

Otwarcia konkursu dokonała Halina Kleinowska - sędzia główny konkursu. Na konkurs przybyli goście: Wicestarosta Powiatu Nowomiejskiego Jerzy Czapliński, Komendant Powiatowy Policji w Nowym Mieście Lubawskim inspektor Jacek Drozdowski, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim starszy kapitan Krzysztof Szałkowski.

Uczestniczący goście w swoich wystąpieniach podkreślali ważność umiejętności udzielania pierwszej pomocy, jak również dziękowali organizatorom za podejmowany trud organizowania tego typu konkursu oraz kształcenia umiejętności pomocy poszkodowanym nie tylko w wypadkach, ale również w życiu codziennym.

Po otwarciu i losowaniu kolejności drużyny przystąpiły do udzielania pierwszej pomocy podczas pozorowanych sytuacji oraz wykazywali się wiedzą na temat stuletniej historii i działalności PCK. Pozorantami byli uczniowie klasy VI c: Dawid Splitt, Dawid Komorowski, Krystian Szczawiński i Bartosz Kowalkowski. Po zakończeniu zmagań sędziowie zsumowali punkty zdobyte przez poszczególne drużyny. Wyniki przedstawiła pani Halina Kleinowska sędzia główny, która zwróciła uwagę na wysoki poziom przygotowania drużyn.

WYNIKI

I miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. – opiekun Małgorzata Potomska

II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lub. – opiekun Irena Światkowska

III miejsce drużyna ze szkoły Podstawowej w Gwiździnach - opiekun Anna Falkowska

W konkursie uczestniczyli również uczniowie ze szkół podstawowych w Tylicach, Zajączkowie, Kurzętniku i Mrocznie. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom, bowiem dzięki ich ofiarności zostały zakupione nagrody i przygotowany poczęstunek. Organizatorem konkursu był Rejonowy Oddział PCK w Nowym Mieście Lub., zaś gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim.

SP 2

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages