Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Święto Szkoły i rodzinny festyn w nowomiejskiej „Jedynce” [Patronat „Gazeta Nowomiejska”]

2019-05-19 14:27:46 (ost. akt: 2019-05-19 14:31:26)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Hasło „Na festynie jak w rodzinie” towarzyszyło plenerowej imprezie, która odbyła się na terenie nowomiejskiej Szkoły Podstawowej nr 1. Festyn zorganizowano już 17 i był on elementem Nowomiejskich Dni Rodziny '2019.

Imprezie towarzyszyło duże zainteresowanie, tym bardziej że dochód z imprezy ma być przeznaczony na potrzeby szkoły. Licznie więc przybyli rodzice uczniów, krewni i znajomi, a także przyjaciele szkoły. Na otwarciu obecny był Józef Blank, burmistrz miasta wraz z Andrzejem Nadolskim, przewodniczącym rady. Na imprezę dotarli także Ewa Kijora i Romuald Koszewski, dawni dyrektorzy placówki z Jagiellońskiej.

Organizatorzy zaznaczali w zaproszeniu, że celem imprezy jest propagowanie i pogłębianie więzi między członkami rodziny oraz społeczności szkolnej i tak właśnie było. Wspólnie można było usiąść pod parasolami i skosztować przygotowanych smakołyków, a w tym szarych klusek z kwaśną kapustą.

W piknikowej atmosferze odbywały się występy poszczególnych klas i licytacje prowadzone przez samego dyrektora szkoły — Jerzego Resickiego. Patron prasowy festynu — „Gazeta Nowomiejska przygotowała konkurs wiedzy o mieście i „GN”. Uczniowie, którzy wystartowali w konkursie wykazali się wręcz doskonałą wiedzą i zdecydowanie wszystkim przyznane zostały pierwsze miejsca.

Zarówno na szkolnym holu, jak i na boisku sporym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sprzętu służb mundurowych, przejażdżki konne, stoiska firmowe i punkty malowania twarzy oraz prezentacje organizacji pecekowskiej. Warto też wspomnieć, że w festynie uczestniczyła grupa ukraińskich uczniów wraz z opiekunami z tarnopolskiej szkoły nr 28.

W dniu poprzedzającym festyn w nowomiejskiej „Jedynce” obchodzono uroczyście święto szkoły, które rozpoczęła msza święta w bazylice kolegiackiej. Następnie oficjalna uroczystość kontynuowana była w szkole, której patronuje Papież Jan Paweł II.
ul


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages