Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Rzutowy meeting z udziałem lekkoatletów z całego kraju

2019-05-15 14:29:24 (ost. akt: 2019-05-15 14:39:09)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Nowe Miasto gościło VII Ogólnopolski Meeting Masters w Rzutach Lekkoatletycznych. Zawody odbyły się na zmodernizowanym stadionie, wyposażonym teraz w odpowiednie rzutnie.

Do sportowej rywalizacji przystąpiło 44 zawodników reprezentujących kilkanaście klubów sportowych z terenu kraju. Rywalizacja sportowa toczyła się konkurencjach pchnięcia kulą, rzutu dyskiem, dyskiem greckim, młotem szkockim oraz rzutu ciężarkiem. Udany występ zanotowali zawodnicy Nowomiejskiego Klubu Sportowego.

Pierwsze miejsce w kategorii open w pchnięciu 5-kilogramową kulą wywalczył Mieczysław Kubacki uzyskując odległość 12,56 metra. Pan Mieczysław wywalczył także III miejsce w konkurencji rzutu ciężarkiem 9,08 kg uzyskując odległość 15,76 metra i drugie miejsce w konkurencji rzutu dyskiem o wadze 1 kg z rezultatem 40 metrów oraz drugą lokatę w konkurencji rzutu dyskiem greckim o wadze 3 kg uzyskując rezultat 21,96 metra

Pierwsze miejsce w konkurencji rzutu młotem szkockim o wadze 8 kg zajął Jan Obuchowski uzyskując odległość 21,18 metra.

Także pierwsze miejsce w konkurencji pchnięcia kulą o wadze 3 kg oraz rzutu dyskiem o wadze 1 kg w kategorii wiekowej M 85 wywalczył Edmund Tessmer uzyskując odległość 7,61 metra (kula), 14,02 metra (dysk).
W zawodach wystąpił także Tadeusz Lotz, mieszkaniec Pustek, reprezentujący Nowe Miasto.


Warto zaznaczyć, że podczas zawodów ustanowiono Rekordy Polski. W rzucie młotem szkockim mężczyzn w kategorii M70 rekord wywalczył Jerzy Jabłoński z Olsztyna, z wynikiem 27,14 metra.
Natomiast w rzucie młotem szkockim kobiet w kategorii K80 Ewa Frąckowiak z Poznania uzyskała rekordowy wynik 10,84 metra,

Miłym akcentem podczas uroczystości otwarcia zawodów było wręczenie pamiątkowych statuetek na ręce Mieczysław Kubackiego i Jana Obuchowskiego za zaangażowanie w organizację mityngu.
Organizatorzy przekazują za pośrednictwem gazety podziękowanie za sponsorskie wsparcie firmom oraz burmistrzowi miasta. ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages