Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Dołożyli kasy, będzie więcej asfaltu

2019-05-13 15:40:05 (ost. akt: 2019-05-13 15:48:01)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Powoli dobiega końca budowa długo wyczekiwanej asfaltowej ścieżki z Nowego Miasta do Marzęcic. Wciąż niedokończony jest krótki odcinek przy ul. Narutowicza. Wyjaśniamy tego powody.

Długa na półtora kilometra ścieżka połączyła wygodnym asfaltem Marzęcice z Nowym Miastem. Koszt budowy to ponad 2.257 tys. zł. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, ale swój wkład dały samorządy Kurzętnika i Nowego Miasta. Wciąż trwają ostatnie prace przy przepustach czy wzmocnieniach skarp. Chodnik już znacząco poprawił bezpieczeństwo przy ruchliwym odcinku. Położono także instalację burzową, która ma zapobiec zalewaniu niżej położonych posesji. Uwagę przejezdnych i mieszkańców przykuwa jednak nieskończony odcinek od zatoki autobusowej w kierunku miasta.

— Rozgrzebali i zostawili. Podobno ma tu też być asfalt, ale nic nie wiemy — komentuje mieszkaniec ul . Narutowicza.


Wstępne założenia drogowców mówiły, że na zniszczonym wykopami odcinku kostka brukowa miała być przełożona. Z powodu prac ziemnych i przejazdów ciężkiego sprzętu została na tyle zniszczona, że podjęto decyzję o dolaniu asfaltu na ten odcinek. Jak się dowiedzieliśmy różnica cen pomiędzy przełożeniem bruku i zrobieniem nowej podbudowy, a wylaniem asfaltu nie jest duża. Dofinansowanie aneksu do umowy pomiędzy ZDW, a firmą budowlaną podjęła Rada Miejska. Z kasy miasta przeznaczono na ten cel 100 tys. zł, czyli niecałych 50 procent dodatkowych kosztów.

— Wynegocjowaliśmy z drogowcami wydłużenie odcinka asfaltowego o 300 metrów w kierunku miasta. Prace powinny ruszyć po podpisaniu aneksu i zakończyć się do końca czerwca — informuje Damian Artuszewski z Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście.

Ze nowo powstałą ścieżką wiąże się także sprawa znaku u jej początku. Niebieski znak “droga dla pieszych” łączy się z tabliczką “nie dotyczy rowerów”. Oznacza to, że rowerzysta ma do wyboru jazdę po chodniku lub po jezdni, w zależności od umiejętności. Nadal to pieszy ma pierwszeństwo.

mzal


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. janosik #2731665 | 37.30.*.* 13 maj 2019 21:18

    jeszcze niech ta firma zrobi pobocze przy krawężnikach w stronę Marzęcic bo takie dziadostwo jak jest teraz to wstyd same dziury i połatane byle jak kto kierowcom zapłaci za zawieszenie w samochodach

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages