Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Wstęga przecięta — Stadion Miejski oddany oficjalnie do użytku

2019-05-10 20:47:02 (ost. akt: 2019-05-10 21:16:27)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W piątkowe południe rozpoczęła się uroczystość oficjalnego otwarcia Stadionu Miejskiego po modernizacji. Całkowity koszt przedsięwzięcia oblicza się na 7 milionów złotych przy dofinansowaniu zewnętrznym wynoszącym 2,4 miliona złotych.

Na uroczystość przecięcia wstęgi przybyli liczni goście, by tylko wymienić przedstawicieli – Marszałka Województwa, Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego, Warmińsko-Mazurskiego Związku LA, Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu oraz samorządów powiatu nowomiejskiego i okolic. Na uroczystości nie zabrakło licznej reprezentacji szkół i klubów związanych z lekkoatletyką.

Józef Blank, burmistrz miasta, pomysłodawca modernizacji stadionu, podziękował na początku radzie miasta, za zrozumienie i wsparcie inicjatywy. Przypomniał, że prace zostały wykonane w krótkim czasie, bowiem sprzymierzeńcem wykonawców prac była pogoda. To co zaplanowano udało się wykonać na przestrzeni 2018 roku.
Po części oficjalnej i przecięciu wstęgi, na obiekcie rozpoczęły się zawody — Otwarty Nowomiejski Mityng Lekkoatletyczny.

W sobotę, 11 maja o godzinie 10 na stadionie rozpocznie się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny — Rzutowe Mistrzostwa Masters. ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages