Poniedziałek, 27 maja 2019. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Na wsi zawsze jest wesoło, tyle pół i zwierząt wkoło

2019-05-08 15:40:46 (ost. akt: 2019-05-08 15:42:59)
Przedszkolaki dziękują babci i dziadkowi Zosi za miłą wizytę

Przedszkolaki dziękują babci i dziadkowi Zosi za miłą wizytę

Autor zdjęcia: ZSPiM

Grupa przedszkolna „Krasnoludki” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim wraz paniami: Marią Szymankiewicz i Jolantą Wachowską realizowała na zajęciach tematykę wiejską.

Dzieci uczestniczyły w rozmowie kierowanej o wsi i zwierzętach żyjących w gospodarstwach wiejskich, oglądały ilustracje przedstawiające zwierzęta, rozpoznawały je i ich odgłosy. Przedszkolaki poznały budynki gospodarskie, ich nazwy i przeznaczenie. „Krasnoludki” budowały także wiejską zagrodę, umieszczały w nich figurki zwierząt. Dzieci oglądały książki o życiu na wsi, narzędziach rolniczych, pracy w gospodarstwie. Słuchały opowieści na temat: „Skąd się biorą jajka?”, „Dlaczego świnki mają zakręcone ogonki?” Maluchy rozmawiały na temat użyteczności zwierząt hodowlanych i wskazywały zwierzęta, dzięki którym mamy: jaja, wędliny, wełnę, pierze, mleko, sery, masło, szynkę. Ciekawym zajęciem było utrwalenie nazw dorosłych osobników i ich małych. Podczas zajęć przedszkolaki rysowały zwierzęta.

Atrakcją podczas realizacji problematyki wiejskiej była wizyta u babci Zosi, która hoduje kury. Dzieci obejrzały ptaki, słuchały opowieści dziadka Zosi. Odwiedziły również kurnik, w którym zobaczyły grzędy, gniazda. Przedszkolaki omówiły budowę ptaków. Dziadkowie Zosi poczęstowali małych gości kompotem i ciastkami, a na pamiątkę wręczyli „kogucie pióra”. „Krasnoludki” i panie: Marysia i Jola serdecznie dziękują dziadkom Zosi za gościnę.

SP 2


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages