Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

XIV Powiatowy Turniej Wiedzy dla Dzieci Sześcioletnich „Czujemy się bezpiecznie”

2019-05-07 15:33:13 (ost. akt: 2019-05-07 15:35:51)
Fotograficzna migawka z turnieju w szkole "Dwójce"

Fotograficzna migawka z turnieju w szkole "Dwójce"

Autor zdjęcia: SP 2

W piątek 26 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się XIV Powiatowy Turniej Wiedzy dla Dzieci Sześcioletnich „Czujemy się bezpiecznie”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim.

Zmagania przedszkolaków obejrzeli goście: Wiceburmistrza Nowego Miasta Lubawskiego pan Krzysztof Widźgowski, przedstawiciel Komendy Powiatowej Straży Pożarnej aspirant sztabowy pan Tomasz Wielgosiński, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji panowie: aspirant sztabowy Paweł Cherkowski, młodszy aspirant Mateusz Soter, aspirant sztabowy Mariusz Grabowski, przedstawiciel Straży Miejskiej pan Piotr Przybylski oraz opiekunowie startujących zespołów.

Główne cele turnieju to: przypomnienie zasad poruszania się po drogach, utrwalenie podstawowych znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej, uporządkowanie i poszerzenie wiadomości na temat zagrożeń, właściwego zachowania się dziecka w kontaktach ze zwierzętami oraz integracja dzieci i wdrażanie ich do zdrowej rywalizacji.

Koordynatorką turnieju, jak i również prowadzącą była pani Karolina Żywicka ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Goście i uczestnicy konkursu obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów grupy przedszkolnej „Krasnale” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim pod kierunkiem pań: Marii Szymankiewicz i Jolanty Wachowskiej.

Do turnieju przystąpiło pięć zespołów. Reprezentowały one Szkoły Podstawowe z Zajączkowa, Tereszewa, Skarlina, z Przedszkola Miejskiego oraz z Zespołu szkół Podstawowej I Muzycznej. Najwięcej punktów zgromadziły sześciolatki z Przedszkola Miejskiego. Zwycięski zespół otrzymał Puchar Burmistrza Miasta Nowego Miasta Lubawskiego. Drugie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej, która otrzymała Puchar Starosty Nowomiejskiego. Na trzecim miejscu uplasowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Skarlinie. Team otrzymał Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Czwarte miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zajączkowie. Piąte miejsce zajęły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tereszewie.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i upominki. Sponsorami nagród byli: Burmistrz Miasta Nowego Miasta Lubawskiego, Starosta Nowomiejski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim.

Podczas turnieju ogłoszono wyniki VII Miejskiego Konkursu Plastycznego. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Nowego Miasta Lubawskiego oraz Starostę Nowomiejskiego. Pierwsze miejsce zajęła Marta Markowska, drugie Iga Malicka, trzecie Aleksandra Jakubowska. Wyróżnienia otrzymały Martyna Przybylska i Paulina Jarzębowska z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim.
SP 2


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages