środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Akademia trzeciomajowa w szkole "Jedynce"

2019-05-01 17:09:09 (ost. akt: 2019-05-01 17:13:20)
W akademii uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i goście

W akademii uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i goście

Autor zdjęcia: SP 1

30 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczysta akademia rozpoczęła się o godzinie 9.00.

W sali gimnastycznej  zebrali się uczniowie klas I - VIII wraz z nauczycielami. Na uroczystości gościliśmy Zastępcę Burmistrza Krzysztofa Widźgowskiego, Radnych Miejskich: Andrzeja Nadolskiego, Jana Obuchowskiego i Andrzeja Jankowskiego, prezesa Firmy Expom Rafała Domżalskiego oraz Ewę Rudnik – Przewodniczącą Rady Rodziców.

Dyrektor szkoły Jerzy Resicki przypomniał zebranym, iż uchwalona 3 maja 1791 r. Konstytucja była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Wiceburmistrz Krzysztof Widźgowski podkreślił znaczenie patriotyzmu, wskazał na rolę Ojczyzny
i symboli narodowych w życiu ludzi. Zachęcił do aktywnego udziału w uroczystościach, które będą zorganizowane na rynku nowomiejskim z okazji Święta Flagi Państwowej.

Uczniowie klas V przedstawili montaż słowno – muzyczny pod tytułem „Witaj 3 Maj”, w którym pokazali jak ważnym wydarzeniem było uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Starali się również odpowiedzieć na pytanie - Czym dla nas jest Ojczyzna, Naród, Wolność? Pieśni patriotyczne w wykonaniu solistów: Jakuba Cieplaka, Aleksandry Lendzion i Katarzyny Górskiej pozwoliły wrócić do czasów minionych i przypomnieć wydarzenia związane z dniem 3 maja 1791 roku.

Akademię przygotowali uczniowie klas Va, Vb, Vc wraz z wychowawczyniami Magdaleną Ewertowską, Zytą Sadowską, Ireną Światkowską. Solistów przygotowała pani Hanna Szymańska. Dekorację przygotowała Wiesława Markowska. Uroczystość poprowadziła Ewelina Niścigorska – Bojarska.

SP 1
W akademii uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i goście

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages