Poniedziałek, 28 września 2020. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

W jedenastu szkołach wciąż strajkują. Matury niezagrożone

2019-04-24 16:10:14 (ost. akt: 2019-04-24 16:11:48)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Blisko trzy tygodnie temu rozpoczął się strajk zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Związkowcy nadal usiłują negocjować z rządem.

Na początku protest nauczycieli zakładał obecność w szkole bez prowadzenia zajęć dydaktycznych i wychowawczych. W powiecie nowomiejskim w strajku nie wzięły udziału szkoły w Boleszynie, Brzoziu Lub., Tylicach i Zwiniarzu. W wielu szkołach, na przykład w Gwiździnach i Tereszewie strajk trwał jedynie dzień.

Pomimo protestu egzaminy gimnazjalne oraz szóstoklasisty, podobnie jak w całej Polsce, zostały przeprowadzone bez żadnych kłopotów. Długości protestu sprzyjały trwające w wielu placówkach rekolekcje dla katolików, a także przerwa świąteczna. W środę, pierwszy dzień nauki po Wielkanocy, nadal strajkują pracownicy z Zespołu Szkół im. C. K. Norwida w Nowym Mieście, Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku, Zespołu Szkół w Bielicach, Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji, Przedszkole Miejskie i Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowym Mieście oraz szkoły w Bratianie, Jamielniku, Biskupcu, Szwarcenowie i Lipinkach.

Wszystkie te szkoły prowadzą strajk rotacyjny. Protestuje po kilku nauczycieli. Ma to na celu podtrzymanie sporu zbiorowego. W przypadku, gdy żaden nauczyciel nie wpisze się na listę strajkową, protest wygasa.

Kontrowersje w mediach przynosi kwestia egzaminu maturalnego i wystawienia ocen. Zapytaliśmy o to dyrektorów lokalnych szkół średnich.

—Rada odbyła się przed świętami. Oceny są wystawione. Na dzień dzisiejszy nie ma zagrożenia egzaminów — mówi Rafał Zachwieja, wicedyrektor nowomiejskiego liceum.

— Matury odbędą się bez przeszkód — stwierdza Mirosław Wodara, dyrektor ZSZ w Kurzętniku.

— Egzaminy przebiegną zgodnie z harmonogramem i procedurami — dodaje Marzena Gapska, dyrektor ZS Bielice.

mzal

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kocyk #2722925 | 109.196.*.* 25 kwi 2019 20:25

  Dziękujemy strajkującym nauczycielom za pokrycie kosztów przekopu Mierzei Wiślanej. Czekamy na kolejne pożyteczne inicjatywy takie, jak na przykład sfinansowanie programu 500+ na 2020 rok czy utworzenie amerykańskich baz.Mniej więcej tyle 975 000 000 zł (130 zł średnio za każdy z 15 dni bez pracy od 500 000 z 700 000 nauczycieli) zaoszczędził budżet państwa na strajku "nauczycieli".

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Borys do kocyk #2722571 | 77.87.*.* 25 kwi 2019 12:32

  Ale żeś się napocił pisząc te swoje nikogo nie obchodzące wypociny!!!Ty głąbie masz pojęcie co piszesz???

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. n-l #2722191 | 46.169.*.* 24 kwi 2019 22:02

  Lipinki dzisiaj zakończyły.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages