Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Udany Jarmark Wielkanocny w Nowym Mieście

2019-04-14 19:53:21 (ost. akt: 2019-04-14 19:55:36)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Tegoroczny Jarmark Wielkanocny, który w niedzielne przedpołudnie odbył się na nowomiejskim rynku, pobił swoisty rekord. Z zaproszenia skorzystało aż dziewięćdziesięciu wystawców, a przez imprezę przewinęło się nawet kilka tysięcy osób.

Kramy oferowały różnorodne gadżety świąteczne, ozdoby wykonane przez lokalnych twórców rękodzieła artystycznego oraz smakołyki, takie jak swojskie ciasto, miody i wędliny, sery i domowy chleb. Szczególnie wyroby lokalnych masarni miały duże wzięcie wśród odwiedzających jarmark. Szły jak „ciepłe bułeczki” bukiety bazi i zielone gałązki brzozy.

Tradycyjnie podsumowano świąteczne konkursy dla uczniów ze szkół całego powiatu nowomiejskiego. Do konkursu zgłoszono pisanki i palmy wielkanocne. Z racji bardzo wyrównanego poziomu prac, wszyscy sklasyfikowani zostali na pierwszym miejscu. Ponadto na miejscu odbył się konkurs na Ekologiczną Ozdobę Wielkanocną.

Swoje stoiska wystawili na rynku, nie tylko mieszkańcy powiatu nowomiejskiego, ale goście z powiatów brodnickiego, działdowskiego, iławskiego oraz grudziądzkiego. Były także kramy z Litwy i Ukrainy.
Głównym organizatorem Jarmarku Wielkanocnego '2019 było Starostwo Powiatowe we współpracy z Urzędem Miejskim w Nowym Mieście.
Więcej szczegółów o imprezie i nazwiska nagrodzonych znajdą się w świątecznym wydaniu „Gazety Nowomiejskiej”. ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages