Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Koncert z okazji 200-lecia urodzin St. Moniuszki w SP2

2019-04-07 13:04:03 (ost. akt: 2019-04-07 13:05:25)
Artyści na szkolnej scenie "Dwójki"

Artyści na szkolnej scenie "Dwójki"

Autor zdjęcia: SP 2

5 kwietnia 2019 roku hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Koncert Specjalny z okazji rocznicy 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki.

Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki. W przyjętej uchwale podkreślono, że dorobek kompozytora imponuje różnorodnością, bogactwem melodycznym i głębokim zakorzenieniem w narodowej tradycji muzycznej. Koncert, który był skierowany do uczniów klas IV – VIII Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim zorganizowała Agencja Artystyczna „MAT” z Olsztyna. Przed publicznością wystąpili panowie: Andrzej Paszko – klarnet, Dominik Skwarczyński – fortepian i Konrad Kozubowski – prowadzenie i śpiew. Stanisław Moniuszko był kompozytorem, dyrygentem, pedagogiem, organistą, autorem 268 pieśni, operetek, baletów i oper. Do jego najsłynniejszych dzieł należą opery: „Halka”, „Straszny dwór” i „Paria”. Celem koncertu było poznanie biografii i utworów wielkiego kompozytora. To niecodzienne wydarzenie artystyczne zakończył konkurs, który wśród publiczności uczniowskiej przeprowadzili organizatorzy. Uczestniczący w turnieju uczniowie otrzymali gadżety, poświęcone twórczości kompozytora.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages