Czwartek, 14 listopada 2019. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Światowy Dzień Świadomości o Autyzmie w ZSPiM

2019-04-07 12:34:50 (ost. akt: 2019-04-07 12:36:08)
Dzieci dowiedziały się m. in., że autyzm nie jest chorobą

Dzieci dowiedziały się m. in., że autyzm nie jest chorobą

Autor zdjęcia: ZSPiM

Dnia 2 kwietnia 2019 roku obchodziliśmy w grupach przedszkolnych Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim Światowy Dzień Świadomości o Autyzmie.

Tego dnia w akcie solidarności z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy szkoły „zaświecili się na niebiesko” ubierając się na ten kolor. Odbyły się zajęcia warsztatowe prowadzone przez panie: Annę Milkowską, Annę Przeradzką i Martynę Wilczewską. W realizowaną tematykę wprowadził dzieci pokaz filmowy pt. „Jedno pytanie, które zmieni twoje myślenie”, który pomógł zrozumieć i uwrażliwić się na autyzm. Dzieci poprzez doświadczenia sensoryczne, zagadki, opowiadania i ćwiczenia mogły przenieść się do świata autyzmu i poczuć, jak poszczególne zmysły zniekształcają odbiór rzeczywistości. Przedszkolaki zrozumiały, że dla tych wyjątkowych osób ważna jest akceptacja i wsparcie ze strony otoczenia. Dzieci doskonale wiedzą, że autyzm to nie choroba. Podsumowaniem tegorocznych obchodów było wyjście z niebieskimi balonami w geście solidarności z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

ZSPiM


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages