środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Turniej "Czujemy się bezpiecznie" w Przedszkolu Miejskim

2019-04-02 20:12:21 (ost. akt: 2019-04-02 20:14:53)
Komisja przyglądała się pracy maluchów

Komisja przyglądała się pracy maluchów

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejskie

27 marca 2019 roku odbył się wewnątrzprzedszkolny turniej wiedzy „Czujemy się bezpiecznie”. Rywalizowały trzy drużyny z Przedszkole Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim.

Głównymi celami konkursu było przypomnienie zasad poruszania się pieszych po drogach; utrwalenie podstawowych znaków drogowych i sygnałów świetlnych; utrwalenie zasad właściwego zachowania się dziecka w kontaktach ze zwierzętami i nieznajomymi osobami; uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zagrożeń z jakimi może zetknąć się dziecko; stworzenie atmosfery ufnego stosunku do służb.

Wiadomości i umiejętności przedszkolaków oceniała komisja, w której składzie byli przedstawiciele służby zdrowia – pielęgniarka pani Justyna Kalinowska, policji – młodszy aspirant Ludmiła Mroczkowska, straży pożarnej – starszy kapitan Krzysztof Szałkowski.

Do rywalizacji przystąpiły trzy trzyosobowe drużyny dzieci sześcioletnich: Biedronki, Krasnoludki i Żabki. Podczas zmagań konkursowych przedszkolaki między innymi układały historyjkę obrazkową, odpowiadały na pytania quizu, rozwiązywały zagadki, kolorowały znaki drogowe, wykazywały się znajomością numerów alarmowych i zachowaniami gwarantującymi im bezpieczeństwo.

Starszych przedszkolaków obserwowały i dopingowały pięciolatki z grupy Słoneczek, które podczas turnieju dokładnie przećwiczyły pozycję obronną podczas ataku psa.
Pierwsze miejsce zdobyła drużyna grupy Biedronek. Drugie miejsce przedstawiciele Krasnoludków, a trzecie – Żabek.
Konkurs zorganizowały i przeprowadziły Katarzyna Góralska i Anna Ćwiklińska.

Przedszkole Miejskie


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages