Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Przedszkolaki z certyfikatem Akademii Zdrowego Przedszkolaka

2019-04-02 19:53:39 (ost. akt: 2019-04-02 19:56:45)
"Motylki" gotowe do pracy...

"Motylki" gotowe do pracy...

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejskie

W tym roku szkolnym Przedszkole Miejskie w Nowym Mieście Lubawskim przystąpiło do realizacji Ogólnopolskiego Programu Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Właśnie otrzymało certyfikat.

Za działanie w akcji XXIV, która przebiegała pod hasłem ,,Podróż do krainy pełnej zdrowia" Przedszkole Miejskie otrzymało Certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Głównym celem akcji jest kształtowanie wśród dzieci, rodziców i nauczycieli nawyków zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.

Dzieci z grupy ,,Motylki” uczestniczyły w szeregu zabaw ruchowych, zajęciach plastycznych i kreatywnych, dzięki którym poprzez zabawę i doświadczenie przyswajały zasady zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Dzieci słuchały ciekawych bajek, nauczyły się nowych wierszy i piosenek. Uczyły się rozpoznawać warzywa i owoce po zapachu i smaku. Robiły sok marchwiowo – jabłkowy. Podczas zajęć dowiedziały się, że produkty mleczne są niezbędne do prawidłowego rozwoju kości i są głównym źródłem wapnia i innych składników mineralnych. Poprzez różne działania dzieci wzbogaciły wiadomości na temat Piramidy Żywienia i wiedzą, że zdrowa dieta, to dieta urozmaicona.

Podsumowując cała akcja pokazać miała dzieciom jak dbać o zdrowie i o aktywność fizyczną.  Koordynatorką projektu była Katarzyna Haponiuk - Kułakowska
Przedszkole Miejskie


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages