Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Autyzm to nie choroba

2019-04-02 14:45:47 (ost. akt: 2019-04-02 15:14:28)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście odbyły się powiatowe obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Akcja uświadamiająca, że autyzm to nie choroba, a spektrum objawów związanych z zaburzeniami o podłożu neurologicznym odbywa się co roku na całym świecie. Symbolem akcji jest niebieski kolor. W powiecie nowomiejskim koordynatorem działań jest Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście. Imprezę prowadziła Iwona Krajewska, dyrektor PCRE. W spotkaniu uczestniczyło ponad 200 ubranych na niebiesko dzieci i dorosłych, którzy przyszli i przyjechali ze szkół w Nowym Mieście, Kurzętniku, Marzęcicach, Nowym Grodzicznie, Krotoszynach, Bratianie, Skarlinie i Iławie. Wśród nich było wiele dzieci z zaburzeniami neurologicznymi.

Na scenie wystąpiły dzieci z okolicznych szkół. Przejmujący występ muzyczny dał Franciszek Kozłowski, pochodzący z Kurzętnika chłopiec o wyjątkowym głosie. Przygotowano także krótkie opisy sytuacji, w jakich znajdują się rodziny z członkami - autystami.

- Mamy tabletki na ból głowy, mamy Boga dla tych, którzy potrzebują religijności, mamy też antydepresanty na smutek. Na autyzm nic nie mamy — tak Krzysztof Widźgowski, zastępca burmistrza Nowego Miasta cytował jedną z matek dziecka posiadającego ten odmienny stan odbierania rzeczywistości.

Podsumowaniem kolorowego happeningu było ustawienie się wszystkich zgromadzonych w wielką literę "A" oraz wypuszczenie niebieskich balonów w górę.

mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages