Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

„Wesoły świat zwierząt” - konkurs recytatorski dla uczniów klas I – III w SP2

2019-03-30 11:28:20 (ost. akt: 2019-03-30 11:29:46)
Pierwsze miejsce zajęła Matylda Ławicka z klasy III a, która zaprezentowała utwór Juliana Tuwima „Spóźniony słowik”

Pierwsze miejsce zajęła Matylda Ławicka z klasy III a, która zaprezentowała utwór Juliana Tuwima „Spóźniony słowik”

Autor zdjęcia: SP 2

26 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim zorganizowano konkurs dla uczniów klas I – III „Wesoły świat zwierząt”.

Uczniowie uczestniczący w konkursie zaprezentowali utwory o charakterze komicznym. Dla rozluźnienia tremy przez recytacją uczestnicy konkursu obejrzeli przedstawienie na podstawie utworu Jana Brzechwy „Żuraw i czapla”, które przygotowały panie: Paulina Brodzik, Justyna Pajewska i Małgorzata Prokop. Uczniowie mieli także okazję do zaprezentowania tańca w rytm utworów o wesołych zwierzakach. Do rywalizacji stanęło dziewięcioro uczniów, których oceniało jury w składzie: pani Agnieszka Dembińska i pani Małgorzata Głowacka. Komisja konkursowa zwracała uwagę na dobór repertuaru, interpretację, dykcję oraz ogólne wrażenie artystyczne. Pierwsze miejsce zajęła Matylda Ławicka z klasy III a, która zaprezentowała utwór Juliana Tuwima „Spóźniony słowik”. Drugie miejsce, recytując wiersz Danuty Wawiłow „Daktyle”, zdobyła Maja Machulska z klasy I a. Na trzecim miejscu uplasowała się Małgorzata Zielińska z klasy III a. W jej wykonaniu usłyszeliśmy wiersz Jana Brzechwy „Żuraw i czapla”. Jury przyznało także wyróżnienia. Za wiersz Jana Brzechwy „Lis” wyróżniono Wiktorię Cybulską z klasy III a, natomiast Mikołaj Dembiński z klasy II a otrzymał wyróżnienie za recytacje utworu Doroty Gellner „Popatrzcie na jamniczka”. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody z rąk Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka pani Renaty Szwarc. Organizatorkami konkursu były panie: Paulina Brodzik, Justyna Pajewska i Małgorzata Prokop.

SP 2


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages