Porażka z sąsiadem zza miedzy

2019-03-25 09:15:03(ost. akt: 2019-03-25 10:11:45)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Zaległy mecz rundy jesiennej z Motorem Lubawa skończył się przegraną Drwęcy Nowe Miasto.
Spotkanie KS Drwęca Nowe Miasto - MLKS Motor Lubawa pierwotnie miało odbyć się na zmodernizowanym stadionie w Nowym Mieście. Z powodu braku umowy pomiędzy klubem sportowym, a Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Nowym Mieście mecz odbył się na stadionie w Kurzętniku. Sprawę szeroko opisujemy na naszych łamach.

Na murawie starano się jednak zapomnieć o sporze i zająć sportem. Do Kurzętnika przybyła duża grupa kibiców Drwęcy, a także reprezentacja klubu kibica z Lubawy. W pierwszej połowie jako pierwszy bramkarzowi zagroził Motor, ale słupek obronił nowomieszczan przed stratą gola.

Nadzieje biało - niebieskich rozbudził Łukasz Wietecha, który otworzył wynik po pół godzinie spotkania. Niestety po przerwie Motor wykorzystał dwie sytuacje i w przeciągu dwóch minut strzelił dwie bramki. Autorami byli Cezary Sobolewski i Adam Kapusta. Ustalony z 47 minucie wynik 1:2 został dowieziony przez lubawian do końca i Drwęca zakończyła rundę jesienną z 17 rozegranymi meczami i 6 zdobytymi punktami. Zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Wyżej jest Tęcza Miłomłyn, która również ma 6 punktów i Unia Susz z 8 oczkami.

W tabeli czwartej ligi warmińsko - mazurskiej prowadzi Concordia Elbląg, która ma przewagę 11 punktów nad Motorem Lubawa. To z Concordią zostanie rozegrany kolejny mecz 30 marca. Na jakim stadionie: będziemy informować.