Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Konkurs recytatorski dla przedszkolaków

2019-03-23 14:10:48 (ost. akt: 2019-03-23 14:12:46)
Przedszkolaki miały Dzień Poezji

Przedszkolaki miały Dzień Poezji

Autor zdjęcia: ZSPiM

15 marca 2019 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim z okazji Dnia Poezji odbył się konkurs recytatorski dla przedszkolaków.

Koordynatorkami imprezy były panie: Anna Przeradzka, Anna Milkowska i Marta Marchwicka. Popularyzacja poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, wzbogacanie dziecięcej wyobraźni i pobudzenie aktywności twórczej to główne cele konkursu, którego tematyka poświęcona była zwierzętom. Powołana przez organizatorki komisja oceniała prawidłowe opanowanie pamięciowe wiersza, interpretację utworu, intonację, modulację głosu oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Jury wyłoniło zwycięzców w poszczególnych grupach. W grupie 01 zwyciężyła Agata Haska, w grupie 02 Maja Żywicka, 03 – Ksawery Nowak, 04 – Zofia Ługiewicz, 05 – Marcelina Grzymowicz. Nagrodę specjalną Dyrektora Zespołu Szkół za najpiękniej wyrecytowany wiersz otrzymała Zofia Ługiewicz z grupy 04. Dziewczynka z rąk Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka pani Renaty Szwarc otrzymała zestaw przyborów plastycznych. Komisja przyznała także wyróżnienie, otrzymał je Błażej Malczuk z grupy 05. Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono dyplomy i książeczki z bajkami. Zwycięzcy z poszczególnych grup zostali nagrodzeni dyplomami i grami planszowymi.

SP 2

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages