Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Klasa II a z wizytą w naszej redakcji

2019-03-22 15:07:31 (ost. akt: 2019-03-22 15:09:41)
Nie zabrakło pamiątkowej fotografii

Nie zabrakło pamiątkowej fotografii

Autor zdjęcia: SP 1

Klasa 2 a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim, pod opieką Anny Dembowskiej, odwiedziła Redakcję Gazety Nowomiejskiej.

Pan Ryszard Ulatowski – Redaktor Naczelny, opowiedział o charakterze swojej pracy oraz przybliżył, jak zmieniała się ona na przestrzeni lat. Zaprezentował uczniom unikatowe egzemplarze gazet, które były publikowane ponad sto lat temu. Uczniów zaciekawił również proces pozyskiwania informacji do gazety, który wymaga od dziennikarza dyspozycyjności zarówno w dzień i w nocy, a także sposób rozmieszczania tekstu i zdjęć na stronach „nowomiejskiej”, wysyłanej do druku. Dzieci zobaczyły też, legitymację dziennikarza, która umożliwia mu wejścia za scenę, na mecze, lub inne imprezy, by móc przeprowadzić wywiad ze znanymi osobami. Drugoklasiści obejrzeli również sprzęt fotograficzny, będący narzędziem codziennej pracy pana Ryszarda. Dzieci zadawały wiele szczegółowych pytań, okazując zainteresowanie omawianym zawodem, na które uzyskały rzetelne odpowiedzi. Uczniowie podziękowali za wizytę drobnym upominkiem a na jej pamiątkę otrzymały widokówki Nowego Miasta Lubawskiego.

SP 1

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages