Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Strażacy ze Zwiniarza liderem w powiecie nowomiejskim

2019-03-16 11:06:50 (ost. akt: 2019-03-18 10:38:56)

Autor zdjęcia: Ryszard Ulatowski

PLEBISCYT\\\ Ruszyliśmy z plebiscytem na najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną. O swoje działania, plany i tradycje zapytaliśmy druha Krzysztofa Ruczyńskiego, prezesa OSP Zwiniarz.

— Jednostkę prowadzimy wraz z naczelnikiem Dariuszem Dąbrowskim. Mamy 21 druhów i druhen oraz 5 członków honorowych. W tym roku zakładamy także młodzieżówkę, bo mamy na to chętnych. Współpracujemy z parafią, Kołem Gospodyń Wiejskich i Radą Sołecką, żeby wspierać się przy lokalnych wydarzeniach i doraźnych pracach. Dbamy chociażby o trasę spacerową i plażę nad jeziorem Zwiniarz — opowiada Krzysztof Ruczyński.

Zapytaliśmy go również o plany i potrzeby strażaków ochotników ze Zwiniarza.
— Przede wszystkim marzy nam się nowy samochód zamiast naszego vw t4. W tym roku liczymy na radiostację do auta, nowe kombinezony i pompę pływającą. Do tego będziemy kończyć remont Domu Strażaka i remizy. W tym roku 3 maja w Zwiniarzu odbędzie się Powiatowy Dzień Strażaka. Serdecznie zapraszamy — podsumowuje prezes.

Marcin Zalewski

RANKING POWIATOWY


Ranking regionalny


Najpopularniejsza Kobieca Drużyna Pożarnicza: ranking regionalny


Najpopularniejsza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza: ranking regionalny


Nasz plebiscyt trwa do 22 kwietnia. Tytuł Najpopularniejszej Ochotniczej Straży Pożarnej danego powiatu otrzyma jednostka, która uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms-ów. Jednostka, która uzyska najwięcej głosów w całym regionie, zostanie Najpopularniejszą OSP na Warmii i Mazurach.

Laureatów wybierzemy w kategoriach: Najpopularniejsza Ochotnicza Straż Pożarna, która znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym • Najpopularniejsza Ochotnicza Straż Pożarna, która nie znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym • Najpopularniejsza Kobieca Drużyna Pożarnicza • Najpopularniejsza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. W tym roku rozstrzygnięcie plebiscytu przeprowadzimy w czasie wojewódzkiego święta strażaków OSP, które odbędzie się 4 maja w Stoczku Klasztornym.

Inne OSP


Regulamin: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages