Zadecydował rzut monetą. Kickbokserzy walczyli w Kartuzach i Płocku

2019-03-04 14:54:08(ost. akt: 2019-03-04 15:26:22)

Autor zdjęcia: Nadesłane

W minionych dniach kickbokserzy z Nowego Miasta i Kurzętnika wzięli udział w dwóch turniejach.
W Płocku odbył się Puchar Polski seniorów i juniorów w kickboxingu w formule light contact. Kickbokserzy Zamku Expom Kurzętnik i MUKS Olimpia Nowe Miasto zaprezentowali w Płocku bardzo wysoki poziom.

— Najważniejszym celem naszych klubów z Nowego Miasta i Kurzętnika na ten sezon to wprowadzenie jak największej liczby naszych zawodników do kadry Polski — mówi Leszek Jobs, trener Zamku.

Wśród zawodników MUKS Olimpia Albert Mederski dwukrotnie zajął pierwsze miejsce oraz został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju wśród juniorów. W swoich kategoriach Natalia Zakrzewska i Cezary Pleta byli trzeci, a Patryk Jankowski zajął 6 miejsce.

Ciekawa sytuacja miała miejsce w walkach zawodników Zamku Expom Kurzętnik. Krystian Rzepka i Paweł Kędziorski spotkali się w finale kat. wag – 84 kg. Zawodnicy nie chcieli ze sobą walczyć, więc o pierwszym miejscu zadecydował rzut monetą. Przypadło ono Kędziorskiemu, który tym sposobem przywiózł dwa pierwsze wyniki. Rzepka miał pierwsze i drugie miejsce. Piotr Kołakowski dwa razy zajął drugą lokatę, Oskar Rogowski był drugi, a Damian Chyliński dwa razy osiągnął trzecie miejsce.

Juniorzy Zamku Expom Kurzętnik zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej , a klub z Kurzętnika zwyciężył w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

Zawodnicy Zamku Expom Kurzętnik wzięli także udział w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w formule kick light w Kartuzach. Na Kaszubach powalczyli senior Piotr Kołakowski, junior Paweł Kendziorski oraz kadeci Cezary Kowalkowski i Mieszko Siemiątkowski. Piotr wystartował w dwóch kategoriach wagowych i wywalczył 1 i 2 miejsca, Paweł swój pojedynek zremisował, a kadeci Mieszko i Cezary wygrali swoje kategorie wagowe. Ten drugi otrzymał statuetkę za najlepszego kadeta młodszego.