Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Dbają o zwierzaki i zorganizowali Dzień Kota

2019-02-21 11:35:06 (ost. akt: 2019-02-21 11:37:39)
Migawka z imprezy w SP 3

Migawka z imprezy w SP 3

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt — „Przytul Psisko” zorganizowało Dzień Kota. Promowano dobre zachowania w stosunku do zwierzaków.

Wszystko zaczęło się od prac plastycznych zwierząt domowych, które wykonali uczniowie różnych szkół. Chcieliśmy autorów wyróżnić i doszliśmy do wniosku, że będzie zorganizowana wystawa. Połączyliśmy to z Dniem Kota i w taki sposób doszło do naszego spotkania — opowiada Izabela Malinowska, prezes „Przytul Psisko”

Organizatorzy przez imprezę chcieli pokazać, że opieka nad zwierzakiem, to duża odpowiedzialność, że trzeba je odpowiednio odżywiać i dbać. Pokazano prezentację edukacyjną i dzieci odpowiadały na pytania dotyczące kotów i psów, a szczególnie opieki nad nimi. Do organizacji włączyło się MCK, organizując zabawy i konkursy dla najmłodszych.

W stowarzyszeniu działa obecnie 18 stałych wolontariuszy. Wydzielone są osoby, jako inspektorzy i one wyjeżdżają na interwencje na terenie całego powiatu. Przytul Psisko opiekuje się zwierzakami przeznaczonymi do adopcji. Ta liczba się zmienia, ale w dniu organizowania imprezy na nowych, kochających właścicieli czekały 3 koty i trzy psy. Wolontariusze mają pod opieką kilkadziesiąt wolno żyjących kotów, którym zapewniają karmę i opiekę weterynaryjną.

Warto też wspomnieć, że podczas imprezy zebrano 350 złotych darowizn, które przeznaczone będą na utrzymanie zwierząt. ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages