Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Cantamus jubileuszowy i Zakochane Melodie

2019-02-19 21:29:43 (ost. akt: 2019-02-19 21:36:44)
Jubileuszowy Cantamus pod dyrekcja Iwony Mrozińskiej

Jubileuszowy Cantamus pod dyrekcja Iwony Mrozińskiej

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Nowomiejski chór Cantamus śpiewa już od 10 lat. Jubileusz zespołu połączono z dorocznym koncertem „Zakochane melodie”.

Już po raz ósmy w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury odbył się koncert „Zakochane melodie”, zorganizowany przez Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej oraz Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście.
Jednak na początek zaakcentowano jubileusz 10-lecia działalności nowomiejskiego chóru Cantamus, którego twórcą i dyrygentem jest Iwona Mrozińska.

Nasz chór powstał w październiku 2008 roku, a wszystko zaczęło się od anonsu w gazecie. Pamiętam, że pierwszy zapisał się do zespołu Marek Rochewicz. Tak się wszystko nieśmiało tworzyło i dołączali kolejni śpiewacy. Robiło się nas coraz więcej — wspomina Iwona Mrozińska.

Pierwszy koncert Cantamus dał w styczniu 2009 roku i z powodzeniem zespół działa już od dekady.

Jubileusz stał się okazja do złożenia życzeń i gratulacji, a także do wręczenia najbardziej zasłużonym odznak za popularyzację ruchu śpiewaczego. Do słów uznania dla chóru dołączył się burmistrz Józef Blank. Złożył gratulacje, przy czym podkreślał ogromną rolę zespołu w krzewieniu kultury i w promocji Nowego Miasta oraz uświetnianiu występami wielu wydarzeń na terenie miasta.

Podczas koncertu "Zakochane Melodie" publiczność wysłuchała wiele romantycznych utworów wykonywanych przez chór Cantamus, chór nauczycieli z nowomiejskiej „dwójki” oraz gości z Grudziądza, Brodnicy, Kurzętnika, nie zabrakło utalentowanych artystów z Nowego Miasta. Niespodzianką był pełen humoru występ członków chóru Cantamus, którego puentą zachęcali do wstępowania w ich szeregi. ul

UHONOROWANI Z OKAZJI JUBILEUSZU
Odznaki brązowe Polskiego Związku Chórów i Orkiestr — Lilia Karczyńska-członek honorowy, Katarzyna Olęcka-członek honorowy, Mirosława Bartnicka, Ewa Piotrowicz, Hanna Karczynska, Lucyna Kliniewska, Marek Rochewicz — członkinie Cantamusa.
Odznaki srebrne PZCHiO — Grzegorz Melkowski i Marek Piątkowski. Odznaki złote PZCHiO — Iwona Mrozińską i Zbigniew Ewertowski (wszyscy Cantamus)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages