Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Młodzież z Donskoje i Nowego Miasta uczestniczy w transgranicznym programie Związani Wodą...

2019-02-15 10:52:34 (ost. akt: 2019-02-15 10:58:44)
Podczas wizyty w Urzędzie Miejskim

Podczas wizyty w Urzędzie Miejskim

Autor zdjęcia: Nadesłane

W Nowym Mieście przebywała grupa młodzieży ze Szkoły Średniej w Donskoje w Obwodzie Kaliningradzkim. Wspólnie ze swoimi rówieśnikami realizuje zajęcia dotyczące transgranicznego projektu "Związani wodą - partnerstwo na rzecz racjonalnego wykorzystania zasobów wodnych w Nowym Mieście i Swietłogorsku" w ramach Programu Polska-Rosja 2014-2020.

Dziesięcioro uczniów z Rosji wraz uczniami nowomiejskiej "dwójki" uczestniczyli w ciekawym programie wizyty, w którym zaplanowano m.in. wspólne zajęcia lekcyjne i dotyczące badania wody, warsztaty rękodzieła w Manufakturze Zawodów Dawnych, gry i zabawy integracyjne oraz zajęcia na stoku narciarskim Kurza Góra.

Podczas pobytu w Nowym Mieście młodzież rosyjska mieszkała u polskich rodzinach, poznała nasze szkoły, zabytki i ofertę zajęć pozalekcyjnych, m.in. orkiestrę dętą, kółka zainteresowań, uczniowskie kluby sportowe.

Nauczycielki ze szkoły w Donskoje wspólnie z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 2 wymienili się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat racjonalnego wykorzystania zasobów wodnych w Nowym Mieście i Swietłogorsku, nieopodal którego położone jest Donskoje.

Jednym z punktów programu wymiany młodzieżowej była wizyta w Urzędzie Miejskim, gdzie gości zza wschodniej granicy przyjął Józef Blank, burmistrz, który w telegraficznym skrócie przedstawił najważniejsze inwestycje zrealizowane w Nowym Mieście na przestrzeni ostatnich lat.

Gospodarz miasta w swojej wypowiedzi podkreślał wagę współpracy Nowego Miasta z Rejonem Swietłogorskim i szczególną rolę wymian młodzieży, transgranicznego przenoszenia dobrych praktyk organizacyjnych i przełamywania istniejących stereotypów.
red

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages