Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Dzień Babci i Dziadka u „Krasnoludków” w ZSPiM

2019-02-14 12:55:22 (ost. akt: 2019-02-14 12:57:21)
Przedszkolaki poznawały robótki ręczne i haft krzyżykowy

Przedszkolaki poznawały robótki ręczne i haft krzyżykowy

Autor zdjęcia: ZSPiM

Z okazji Dnia Babci i Dziadka grupa przedszkolna „Krasnoludki” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim wraz ze swoimi paniami: Marią Szymankiewicz i Jolantą Wachowską przygotowały przedstawienie.

Był to występ dla ukochanych babć i dziadków „Herbatka u babci i dziadka”. Maluchy zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce. Babcie i dziadkowie byli dumni ze swoich wnucząt, na ich twarzach pojawiły się radość i uśmiech. Rodzice przygotowali dla dostojnych gości słodki poczęstunek, a dzieci wykonały wspaniałe laurki z życzeniami. Podczas spotkania przedszkolna babcia Jola odczytała bajkę „Elegancki pingwinek”. Bajka nie była przypadkowa, ponieważ 21 dzień stycznia jest Dniem Wiedzy o Pingwinach. Przy okazji tego dnia babcie i dziadkowie otrzymali pracę domową, której zadaniem było przekazanie wnuczętom jak największej ilości informacji o pingwinach. Za wspaniałe występy wnuczęta otrzymały od babć i dziadków słodycze. Dzieci realizowały także temat „Niezwykłe ręce mojej babci”. W trakcie zajęć przedszkolaki miały okazję zapoznać się z różnymi robótkami ręcznymi. Pani Marysia demonstrowała, jak robi się na drutach i szydełku. Po feriach odwiedziła dzieci babcia Mira – babcia Szymka, która zapoznała dzieci z techniką haftu krzyżykowego. Zaprezentowane prace zachwyciły maluchy. Przedszkolaki uczyły się nawlekać igłę, odważniejsi z nich próbowali haftować. Dzieci poznały także słowa związane z haftowaniem. Babcia Mira podarowała „Krasnoludkom” wyszytego przez siebie krasnala. Spotkania z babciami i dziadkami należą do tych pięknych chwil, które powinny trwać jak najdłużej.

Mirosława Nowakowska SP2


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages