Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Pamiętali o chorych, samotnych i odrzuconych...

2019-02-12 12:09:07 (ost. akt: 2019-02-12 12:18:29)
Udzielanie sakramentu namaszczenia chorych w bazylice kolegiackiej

Udzielanie sakramentu namaszczenia chorych w bazylice kolegiackiej

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W Nowym Mieście szczególnie uroczyście obchodzony jest rokrocznie Światowy Dzień Chorego. Najpierw odprawiona została msza święta w intencji chorych, a następnie chętni uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym w nowomiejskiej Szkole Podstawowej nr 3.

Przypomnieć trzeba, że Światowy Dzień Chorego obchodziliśmy już 27 raz. Święto, ustanowione zostało 13 maja 1992 roku przez Papieża Jana Pawła II, a tegoroczne główne uroczystości odbywały się w Kalkucie w Indiach.

Podczas mszy świętej w nowomiejskiej bazylice kolegiackiej wszyscy obecni w kościele przyjęli sakrament namaszczenia chorych. Po uroczystości religijnej wiele osób skorzystało z zaproszenia do szkoły „trójki”, by uczestniczyć w spotkaniu integracyjnym.

Głos zabierała Bożena Rutkowska Marciniak, dyrektorka szkoły, Krzysztof Widźgowski, zastępca burmistrza miasta i ks. Zbigniew Markowski, proboszcz nowomiejskiej parafii.

Gościom zadedykowano występy uczniów klas V a i b oraz grupy gimnazjalistów. Część rozrywkową przygotowały Małgorzata Grześkiewicz, Justyna Neumann i Karina Angowska, a także Anna Sapała Ponieważ.

Wraz z parafią i szkołą "trójką", w organizację dnia chorego, tradycyjnie włączył się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages