Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Projekt „Owce w sieci” w ZSPiM

2019-02-10 11:46:52 (ost. akt: 2019-02-10 11:48:43)
Pani pedagog rozmawiała z przedszkolakami o  bezpiecznym korzystaniu z nowoczesnych technologii

Pani pedagog rozmawiała z przedszkolakami o bezpiecznym korzystaniu z nowoczesnych technologii

Autor zdjęcia: ZSPiM

W grupach przedszkolnych 04 „Krasnoludki” i 05 „Słoneczka” w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim gościła pani Monika Puchniarz, która jest pedagogiem w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Mieście Lubawskim.

Pani Monika przeprowadziła zajęcia w związku z projektem „Owce w sieci”. Głównym celem zajęć była edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych technologii. Kolejnym ważnym aspektem było nauczenie dzieci krytycznego myślenia wobec dostępnych w internecie treści. Podczas zajęć prowadząca zwróciła uwagę dzieci na netykietę, czyli zasady dobrego wychowania w wirtualnym świecie. Kreskówki „Owce w sieci” powstały w ramach programów Zodpovedne.sk, Pomoc.sk oraz Stopline.sk, współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej. Kreskówki „Owce w sieci” odwołują się do klasycznej opowieści o walce dobra ze złem. Występują w nich postacie archetypowe: mądry Baca, naiwny Jasiek, dzielny Gajowy, naiwne owce i barany oraz złe wilki. Opowieści odzwierciedlają współczesną kulturę dziecięcą i młodzieżową, obecny styl życia. Zakończenie każdej bajki zawiera morał, mówiący jak uniknąć zagrożeń. Pani pedagog rozmawiała z dziećmi na różne tematy związane z realizacją projektu, a podsumowaniem każdego z nich był filmik – kreskówka.

Mirosława Nowakowska SP2


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages