Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Ważne rozmowy o dbaniu o zęby w szkole "Jedynce"

2019-02-09 14:50:00 (ost. akt: 2019-02-09 14:55:11)
Panie mówiły, jak dbać o zęby

Panie mówiły, jak dbać o zęby

Autor zdjęcia: SP 1

Przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 spotkali się z higienistkami stomatologicznymi. Rozmawiano o higienie jamy ustnej i dbaniu o zęby.

* W środę 6 lutego odbyło się spotkanie wszystkich przedszkolaków naszej szkoły z grup „Pszczółki , „Misie” i „Krasnale” z paniami higienistkami stomatologicznymi panią Agnieszką Gurzyńską – ambasadorką Colgate oraz Justyną Mazur. Wiek przedszkolny to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej, które będą im towarzyszyły, przez całe życie. Podczas spotkania, panie zaangażowały dzieci w zajęcia, podczas których dzieci zdobyły niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. Dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o stan ząbków już od najmłodszych lat. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i obiecały, że będą dbały o swoje zęby mleczne jak i te stałe, które dopiero zaczynają im wyrastać.

*W dniu 06.02.2019r. dzieci z klasy I b i II b uczęszczające na zajęcia „Klubu Wiewiórka” odwiedziła pani asystentka stomatologa. Uczniowie utrwalili sobie zasady związane z higieną jamy ustnej. Miały też okazję obserwować pokaz prawidłowego szczotkowania zębów. Pani zaprezentowała wiele akcesoriów, które pomagają w prawidłowym dbaniu o zęby. Zachęcała dzieci do profilaktycznego odwiedzania gabinetów stomatologicznych. Dzieci zadawały wiele pytań na, które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Na koniec zajęć uczniowie podziękowali pani za przybycie i poszerzenie ich wiadomości z zakresu higieny jamy ustnej.

SP 1
Panie mówiły, jak dbać o zęby
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages